Varování: Koupili jste si oblíbené maso z Billy? Ani se nepokoušejte ho sníst. Jediné sousto vás pošle rovnou do nemocnice

V minulosti se objevilo několik masných výrobků, které byly zdraví nebezpečné. Kontrola teď ohlásila další záchyt.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Kuřecí maso je podle expertů jedním z nejbohatších zdrojů nejen bílkovin, jak jsme informovali na Událostech247. Obsahuje však také spousty vitamínů a minerálů. Je velmi bohaté na vitamín B6, který je nezbytný pro metabolismus aminokyselin, sacharidů, ale také tvorbu červených krvinek a posílení imunitního systému. Někdy ale hrozí, že si spolu s tímto masem donesete domů také nebezpečnou bakterii.

Mrazák salmonelu nezničí

Informovali jsme o tom, že na českém trhu se už několikrát objevilo kuřecí, které bylo kontaminované bakteriemi rodu salmonella, většinou šlo o maso dovezené z Polska. Tato nebezpečná bakterie přitom může vážně ohrozit především malé děti a starší nebo nemocné osoby, protože jim může mimo jiné způsobit dehydrataci. Stačí jen ochutnat sousto a může vám být pořádně zle. Zvracení a střevní problémy se vám nevyhnou.

Obchodní řetězec prodával závadné kuřecí maso. Lidé ho mají možná ještě doma

V kondici nebylo ani zmražené kuřecí maso, které Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v provozovnách JIP, jak jsme informovali v létě na Událostech247. Závadná potravina pocházela z Ukrajiny. I když se salmonela objevuje nejčastěji u kuřecího masa, kontaminované můžou být i další druhy. Tento druh bakterie navíc nezlikviduje ani to, že má spotřebitel maso už nějakou dobu v mrazáku.

Závadné maso z Billy

Pokud si rádi kupujete mleté kuřecí maso, měli byste teď zpozornět. Státní zemědělská a potravinářská inspekce totiž našla v prodejně obchodního řetězce Billa na Praze 9 výrobek tohoto druhu, který by si zákazníci rozhodně kupovat neměli, pokud nechtějí riskovat závažné zdravotní problémy. Konkrétně se jednalo o Kuřecí steak bez kůže mletý o hmotnosti půl kilogramu. Výrobcem byl Drůbežářský závod Klatovy.

iZdroj fotografie: SZPI
Uvedený výrobek by lidé v žádném případě neměli konzumovat

Označení šarže bylo L:3289 s datem spotřeby 22. října 2023. Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři. Je možné, že zákazníci mohou mít uvedený výrobek ještě doma v mrazáku. „Tak mleté kuřecí maso je mi tedy rozhodně proti srsti, to bych si nikdy nekoupila. Už jednou jsem ale díky vašemu upozornění vyhodila z mrazáku kuřecí prsní řízky, které podle inspekce obsahovaly salmonelu,“ řekla Událostem247 paní Milena z Brna. 

Koupili jste si někdy domů závadné maso? O vaše zkušenosti a zážitky se s námi podělte v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články