Varování: Po snězení nebezpečné pochoutky z Kauflandu vám hrozí otrava

V regálech prodejen Kaufland se objevila další nebezpečná potravina. Pokud si ji lidé koupili, rozhodně by se jí měli zbavit.

i Zdroj fotografie: Kirk / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Škodlivé potraviny, které musí být okamžitě staženy z regálů, se čas od času objeví asi v každé síti obchodních řetězců. Aktuálně se problém týká sortimentu Kauflandu. Nejedná se přitom o jediný případ, který se u německého prodejce v poslední době vyskytl. Jak Události247 informovaly, nedávno zde inspektoři objevili nebezpečnou šunku.

Konzumace může způsobit závažné problémy

Konkrétně řetězec Kaufland ze svých regálů stahuje Praženou kukuřici Chilli Mexicorn od dodavatele MOGYI s. r. o, informuje web Kupi. Pokud si již lidé produkt koupili, mohou ho přinést na kteroukoli prodejnu Kaufland, kde jim budou rovněž vráceny peníze. Důvodem stažení je riziko, že by v potravině mohly být překročeny limity pro výskyt aflatoxinů. Všichni, kdo si 55gramové balení kukuřice s datem minimální trvanlivosti do 16. 11. 2023 koupili, by ji tedy v žádném případě neměli konzumovat.

Inspekce zjistila, že vepřová šunka z Kauflandu může být zdraví nebezpečná

Důvod varování rozhodně není malicherný. Po snězení této nebezpečné pochoutky z Kauflandu hrozí velké zdravotní komplikace. Aflatoxiny jsou totiž karcinogenní. U lidí a zvířat tedy mohou vyvolat různá onemocnění či dokonce způsobit otravu. Ta se může projevovat nevolností, zvracením, průjmem i horečkou, píše web Kupi.

Nebezpečné chemikálie se v potravinách objevily už dříve

Aflatoxiny jsou látky, které se obvykle vyskytují v určitých typech plísní. Tyto plísně pak mohou infikovat různé plodiny, například kukuřici, arašídy, ořechy, koření či některá semena. Právě u těchto surovin proto hrozí zvýšené riziko výskytu nebezpečných látek.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY
Nebezpečné potraviny se mohou objevit ve kterékoli prodejně a lidé by proto měli být ostražití

Státní zemědělská a potravinářská inspekce již dříve upozornila na několik takových případů. V minulosti se zvýšený obsah těchto látek prokázal například u Kukuřice na výrobu popcornu značky Country Life BIO, uvádí web Potraviny na Pranýři. Produkt přitom inspektoři objevili hned ve dvou prodejnách, konkrétně v Plzni a v Rudné, vyplývá z webu Potraviny na Pranýři.

Koupili jste si škodlivou kukuřici? Napište nám dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články