Víme, ve kterých supermarketech nakoupíte nejlevněji. Přinášíme vám velký přehled

Výběr supermarketu je při snaze šetřit klíčový. Ze srovnání vyplývá, že rozdíly v jednotlivých řetězcích mohou činit i stovky korun za jediný nákup.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Lidé se v dnešní době, kdy jsou ceny potravin kvůli inflaci nebývale vysoko, snaží ušetřit, jak jen můžou. Mnozí ve velkém využívají slevové akce či třeba jezdí pro levnější produkty do sousedního Polska. Ať už ale člověk nakupuje kdekoli, platí, že důležitý je také správný výběr obchodu, který nabízí ty nejlepší ceny. Zjistili jsme pro vás, ve kterých supermarketech nakoupíte nejlevněji. Níže přinášíme velký přehled.

Kde v Polsku nakoupíte nejlevněji?

O tom, že do Polska jezdí za nízkými cenami Češi ve velkém, informovaly Události247 již v minulosti. Kam se ale vyplatí zajít nejvíce? Porovnání celkem 5 tamních řetězců provedl server dlahandlu.pl. Rozdíly cen ilustruje na částce, kterou by zde zákazník nechal za nákup vybraných 50 produktů, píše web Fakt.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Lidé mohou nákupem v Polsku ušetřit nemalé peníze

Vůbec nejlépe ze srovnání vychází síť obchodů Intermarche, kde zmíněný nákupní koš o 50 položkách vyšel v srpnu na 406–408 zlotých, což je v přepočtu zhruba okolo 2 150 korun. Jen asi o 6 zlotých víc by za stejné produkty lidé nechali v obchodech Polomarket. Následují řetězce Stokrotka, Dino a nejdražší Spar. Zde lidé za nákupní košík v srpnu zaplatili mezi 437 a 439 zlotými, tedy více než 2 300 korun, informuje web Fakt.

Potraviny lze výhodně nakupovat i online

A to dokonce i ty polské. Jak navíc již dříve psaly Události247, ušetřit díky tomu lze oproti českým cenám až 40 procent. Není to však tak jednoduché. Polské e-shopy totiž většinou zboží do Česka neposílají. Této možnosti se proto chopily některé kurýrní firmy, které lidem zprostředkovávají vyzvednutí objednaného nákupu v Polsku a následný dovoz až domů. Pro mnohé Čechy to může být cesta, jak nakoupit snadno, rychle a dost možná i nejlevněji.

Osvědčený trik na to, jak ušetřit: Za potraviny, nábytek a oblečení zaplatíte až o 40 % méně. Vy to ještě neděláte?

„Nejčastěji si nákup objednávají lidi mezi 30 a 50 lety. Naklikají si to za pár minut na počítači. Někteří lidé v důchodovém věku namítají, že si namísto placení za dopravu 350 korun raději zajedou do obchodu sami vlakem. Ale už nedomýšlejí, že nenakoupí takový objem zboží a neunesou to v tašce,“ cituje web Seznam Zprávy Martina Gavendu z Ostravy, který si dovozem levných potravin také přivydělává.

Do jakých supermarketů chodíte nejraději nakupovat vy? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články