Velká část pracujících lidí dostane v roce 2024 přidáno. Tisíce korun měsíčně navíc. Dostanete peníze i vy?

Velká skupina Čechů se může těšit, že v letošním roce jim narostou mzdy. Týká se to i vás?

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

O tom, že v letošním roce se chystá mnoho českých firem zvyšovat mzdy psaly Události247 již dříve. Nyní se tyto plány začínají zavádět do praxe. A mnozí zaměstnavatelé své slovo podle všeho drží a platy zvyšují skutečně výrazně. Zjistěte, kteří Češi dostanou letos v práci přidáno a zda mezi ně patříte i vy.

Pracovníci supermarketů se mohou těšit na štědré odměny

Pozice prodavaček je mezi Čechy vnímána spíše negativně. V žebříčcích prestiže povolání se umisťují na spodních příčkách, což dokazuje také pravidelné srovnání Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, o němž píše web iDnes. Kromě toho se mnozí do tohoto povolání nehrnou i kvůli výši platu, která často nebývá kdovíjak valná. Jak píše web Kupi, průměrná mzda prodavačů je 26 295 tisíc korun, což je v porovnání s celorepublikovou průměrnou mzdou, která je 42 658 korun opravdu velký rozdíl.

V letošním roce si ale mnozí Češ pracující na pozicích prodavačů, pokladních či třeba skladníků polepší. Přidáno dostanou například zaměstnanci řetězce Albert. Konkrétně se jim od 1. dubna zvýší mzdy minimálně o 8,5 procenta, přičemž průměrný nárůst by měl dosáhnout 10 procent, píše web Kupi. Týkat se to má celé řady pozic, od pokladních přes skladníky a vedoucí týmů až po zaměstnance oddělení ovoce a zeleniny či pekaře.

Přidáno dostanou lidé i v dalších řetězcích

Například Lidl oznámil plán investovat letos do zvýšení mezd svých zaměstnanců až 600 milionů korun, uvádí web iDnes. Provozní zaměstnanci dostali přidáno již od ledna, konkrétně alespoň o 2 tisíce korun. Pracovníci na administrativních pozicích si pak na navýšení mezd budou muset počkat do března.

iZdroj fotografie: Vadim Andreev SP / Creative Commons / CC-BY-SA
Mnozí zaměstnanci supermarketů se mohou těšit na růst mezd

A pozadu nezůstávají ani ostatní řetězce. Třeba Tesco se kromě růstu platů zaměřuje i na další benefity. A přidáno podle všeho dostanou i zaměstnanci obchodů Penny. O kolik však zatím není jasné. Jak totiž uvedl mluvčí řetězce Tomáš Kubík „o konkrétní výši budeme během ledna a února jednat společně se zástupci odborů“, cituje jeho vyjádření web iDnes.

Dostanete i vy v práci přidáno? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články