Velká česká firma chystá masivní propuštění. Zjistěte, zda vás náhodou nevyhodí z práce

Mít v dnešní době dobrou práci je velká výhra. Stovkám lidí totiž hrozí, že se ocitnou na dlažbě. Některé velké firmy chystají propouštění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidí bez práce je v Česku čím dál víc. Jak jsme psali nedávno, nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla oproti předchozímu měsíci o desetinu procentního bodu na 3,6 procenta. Propouštět navíc začaly i velké firmy, například Česká pošta nebo známá česká porcelánka Thun 1794. 

Propouštějí velké firmy

Propouštění nedávno ohlásil také ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který má prý v příštím roce a půl v plánu snížit počet zaměstnanců svého resortu o dva a půl tisíce. Toto opatření podle Jurečky ušetří peníze na zvýšení platů zaměstnanců úřadů, které pod resort spadají, a také na provoz budov úřadů. Teď se o práci bojí stovky pracovníků velké firmy, u které by tak extrémní snižování pracovních míst čekal málokdo. 

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Pobočka České spořitelny v České Třebové

Česká spořitelna oznámila, že se zbaví nižších stovek svých zaměstnanců. Tiskový mluvčí spořitelny Filip Hrubý pro web E15 uvedl, že se to dotkne manažerů a zaměstnanců v podpůrných a servisních pozicích. Důvodem podle Hrubého není velké propouštění nebo snižování nákladů, ale změna potřeb klientů, kteří dávají přednost online službám banky a personalizovanému finančnímu poradenství. Propouštění proběhne v následujících devíti měsících.

Spořitelna je největší bankou v Česku

Firma prý propuštěným lidem pomůže s hledáním práce. „Odcházející manažeři a zaměstnanci mají k dispozici tým personalistů, kteří jim poskytují pomoc a podporu při hledání nového uplatnění na trhu,“ doplnil mluvčí spořitelny Hrubý. „Pracuji v jedné bance už 15 let jako osobní bankéřka. Taky se u nás snižovaly stavy, ale já jsem se tomu naštěstí vyhnula. Mám 5 let do důchodu a nedovedu si představit, co jiného bych dělala. V bance bych už místo asi nenašla,“ popsala Událostem247 Miloslava Bučková z Brna.

iZdroj fotografie: Úřad práce ČR
O práci mají podle firmy přijít nižší stovky zaměstnanců

Česká spořitelna je v souvislosti se změnami v potřebách klientů připravena uzavřít také některé ze svých poboček. Jak píše web Refresher, jde o největší banku v Česku podle počtu klientů, kterých měla loni 4,5 milionu. V letošním prvním půl roce bance klesl čistý zisk meziročně o 16 procent na 9,3 miliardy korun. Provozní zisk se ve stejném období snížil o 17,3 procenta na 12,3 miliardy korun. K letošnímu červnu spořitelna zaměstnávala 9992 lidí, dodává web Blesk.

Co si o plánovaném propouštění myslíte? Řekněte nám dole v komentářích, zda vás někdy vyhodili z práce

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články