Velké propouštění je tady: Bez práce skončí spousta lidí. Koho všeho se vyhazov dotkne?

Další velký zaměstnavatel ohlásil masivní propouštění. Dotkne se obrovského množství lidí.

i Zdroj fotografie: Petra Pejšová (WMCZ)/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Události247 v poslední době psaly o několika případech propouštění. A to nejen v Česku. Za všechny zmiňme například švédskou firmu Spotify podnikající v oblasti streamování hudby, kde o práci přišlo asi 1500 lidí. A nejedná se o nic ojedinělého. Aktuálně se totiž objevily zprávy o tom, že v jiné mezinárodní firmě bude počet lidí, kteří dostanou vyhazov ještě vyšší.

Skoro 2 tisíce lidí skončí bez práce

Mimořádně velké propouštění ohlásila společnost Microsoft. Konkrétně se vyhazov bude týkat asi 1900 zaměstnanců herní divize Xbox a nově koupeného vydavatele her Activision Blizzard, píše web CNN Prima News. Kromě toho společnost omezí i některé své rozjeté projekty. Příkaldem je vývoj nadějné multiplayerové survival hry Odyssea, na kterém tamní zaměstnanci pracovali dlouhých 6 let.

iZdroj fotografie: Coolcaesar/ Creative Commons / CC-BY-SA
Aktuální vlna propouštění v Microsoftu se dotkne asi 1900 lidí

Důvodem propouštění jsou podle všeho především finanční úspory. „V roce 2024 se vedení společností Microsoft Gaming a Activision Blizzard zavázalo ke sladění strategie a plánu realizace s udržitelnou strukturou nákladů, která podpoří celý náš rostoucí byznys,“ cituje server CNN Prima News prohlášení ředitele Microsoft Gaming Phila Spencera.

Velké propouštění v Microsoftu nastalo už loni

Jak psal web Novinky, už v květnu loňského roku přišlo o práci přes 700 zaměstnanců sociální sítě LinkedIn, která spadá pod společnost Microsoft. Evidentně to však nestačilo. V říjnu totiž firma ohlásila opětovné propouštění, kdy vyhazov dostaly další stovky zaměstnanců, jak informoval server Novinky.

A aby toho nebylo málo, v oblasti technologického sektoru se k propouštění uchylují i další velcí hráči. Web Novinky například nedávno psal o tom, že nové zaměstnání si bude muset hledat až 2500 pracovníků firmy PayPall. Ačkoli se tedy zdá, že technologie vládnou světu, ani těmto firmám se finanční potíže evidentně nevyhýbají.

Máte z propouštění obavy i vy? Napište nám o tom do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články