Víme, kde můžete nakoupit potraviny až o 50 % levněji. Chcete to vědět?

Mnozí Češi se snaží hledat nejrůznější způsoby, jak při nákupech ušetřit. Řešení je přitom pro řadu z nich doslova za rohem.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Kvůli inflaci stouply v posledním roce ceny potravin i dalšího zboží mnohdy o desítky procent. Spousta Čechů proto zoufale hledá nejrůznější cesty, jak na nákupech ušetřit. Zatímco někteří se snaží nakupovat především ve slevách, jiní rovnou jezdí za levnějšími potravinami do sousedního Polska, jak psaly před časem Události247. Nejen tam je však levněji. Zjistěte, do kterých zemí se pro cenově dostupné potraviny vyplatí vyrazit.

Nakupovat v zahraničí se vyplatí

Na to, za jaké ceny se potraviny v tuzemsku prodávají si nedávno posvítil také český premiér Petr Fiala (ODS). Konkrétně srovnával ceny v německém Waldsassenu a českém Chebu, píše web Seznam Zprávy. A výsledky jsou pro mnohé překvapivé. I když by nejspíš spousta lidí očekávala, že v Německu bude sortiment dražší, u řady potravin tomu tak nebylo.  Celkový nákup pak vyšel v českém Chebu asi o 60 korun dráž než v německém městě, dodává web Seznam Zprávy.

iZdroj fotografie: Henryk Borawski / Creative Commons / CC BY-SA
V Polsku si mnozí Češi oblíbili obchodní řetězec Biedronka

Nejen v Německu se ale nakupování Čechům evidentně vyplatí. Ještě víc ušetří třeba při výjezdu do Polska. Jak píše web Novinky, aktuálně lze v Polsku výrazně levněji pořídit třeba různé cukrovinky nebo některé druhy masa. Že Polsko u Čechů vede pak dokládá i web iDnes, podle kterého sem vyráží až pětina tuzemských obyvatel. Důvod je přitom zřejmý. Lidé zde podle svých slov mohou nakoupit nejen potraviny až o polovinu levněji, dodává web iDnes.

Levnější u sousedů nejsou jen potraviny

O tom, že Češi jezdí zejména do Polska nakupovat levné potraviny se mluví již dlouho. Výrazně výhodněji je zde však možné pořídit i jiné druhy zboží. Podle webu Novinky lze třeba nábytek z oblíbeného řetězce IKEA koupit v Česku klidně o několik tisíc dráž než na Slovensku. A to i přesto, že české prodejny IKEA v září výrazně zlevnily, jak psaly Události247. „Například postel Idanäs vyjde v české prodejně na 15 990 korun, ale na Slovensku po přepočtu na 12 210 Kč,“ píše web Novinky.

Polsko je cílem nakupování nejen kvůli potravinám: Tamní IKEA prodává i levnější nábytek

A vycestovat se vyplatí i za nákupem drogistických produktů. Podle serveru Novinky je možné řadu z nich pořídit levněji na Slovensku i v Německu. Pro ilustraci lze zmínit třeba tablety do myčky, které jsou v Německu o polovinu levnější než v Česku. A to už je skutečně markantní rozdíl.

Jezdíte na nákupy levnějších potravin do zahraničí? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články