Všemi milovaná potravina náhle zdražila o 200 %. Prodejci z nás ždímou poslední peníze. Bude snad tohle zboží už jenom pro bohaté?

Na všeobecné zdražování si Češi už pomalu zvykli. Teď však skokově zdražila oblíbená pochoutka, kterou mají rádi dospělí i děti.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Ceny potravin letí neustále vzhůru, někdy však narazíte u zboží na cenovku, která vám doslova vyrazí dech. Přesně to se stalo starší zákaznici, která nakupovala v obchodním řetězci Lidl v Praze na Vinohradech. Ta na toto překvapivé zjištění také upozornila redaktory webu PrahaIN. O zdražování různých potravin vás pravidelně informujeme i na Událostech247.

Seniorka byla zaskočená

Ženu totiž doslova šokovalo, že u balení Granka o hmotnosti 400 gramů byla cenovka 154 korun a myslela si, že se jedná o chybu a prodavačky cenovku zaměnily. Paní se tedy pokladní zeptala, jaká je cena jedné krabice tohoto instantního nápoje. Bylo jí řečeno, že cena je naprosto v pořádku. Seniorka byla nemile překvapená a uvedla, že Granko ještě nedávno kupovala za méně než sto korun.

Už 1. ledna 2024 se v obchodech nedoplatíme. Ceny potravin budou brutální. Kdo si dopředu neudělá zásoby, ten zapláče

Jednomu zákazníkovi se seniorky zželelo a ve svém chytrém telefonu jí našel, že Granko je v akci v Albertu, kde ho může zakoupit za 90 korun, což je tedy opravdu velká sleva. Web PrahaIN zjišťoval podle starších letáků, kdy se cena tohoto kakaového nápoje tak rapidně zvýšila. Ukázalo se, že ještě letos v září stálo v Globusu půl kila 79,90 korun. V Lidlu stálo letos v dubnu 550 gramů nápoje 69,90 korun, stejné balení vyšlo v únoru 2022 na necelých 55 korun.

Granko si můžete udělat i sami doma

Začátkem října roku 2022 nabízel Albert 400 gramů Granka za necelých 50 korun, krátce před Vánocemi už to bylo o 5 korun více. To je už tak v současné době zdražení o 200 procent. Vypadá to, že s takovým cenovým vývojem už bude Granko jen výsadou bohatých. „Moje děti Granko milují, jsou na něj zvyklé od mala a kromě oblíbeného teplého kakaa ho dáváme také na krupičnou kaši nebo do jogurtu. No, teď to asi budeme muset omezit,“ řekla Událostem247 paní Kristýna z Přílep u Prahy.

iZdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Granko se hojně používá například k dochucení oblíbené krupicové kaše

Granko si však můžete vyrobit i sami doma a ušetřit tak spoustu peněz. Abyste dostali 200 gramů, což odpovídá nejmenšímu balení, potřebujete 50 gramů holandského kakaa, 150 gramů moučkového nebo krupicového cukru a špetku soli. Poměr je ovšem čistě orientační a dochutit můžete podle sebe. Základní kakaový prášek chutí nerozeznatelný od oblíbeného Granka pak získáte jednoduše promixováním všech těchto ingrediencí, radí web Toprecepty.

Kupujete si domů Granko? Pokud ano, co si o jeho stávající cenovce myslíte? Napište nám váš názor dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články