Všemi oblíbená potravina v Česku náhle končí: Rychle si udělejte zásoby, jinak vám zbydou maximálně oči pro pláč

Někteří z nás si pamatují potraviny a další výrobky, které se prodávaly ještě za socialismu. Postupně však z pultů zmizely.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Na Událostech247 jsme informovali například o tom, že zaniknou kyselé okurky značky Znojmia. Norská potravinářská firma Orkla vlastnící české závody, kde se sterilované okurky vyrábí, se totiž rozhodla ukončit jejich provoz. Zanedlouho skončí výrobny v Bzenci a v Panenských Břežanech. Není to však bohužel ojedinělý případ, kdy Češi přijdou o oblíbené věci v obchodech.

Oblíbené výrobky postupně mizí

Je to přesně deset let, co z trhu zmizely také třeba oblíbené české cigarety značek Petra a Start. Petry, které bývaly oblíbenou značkou exprezidenta Miloše Zemana, se proměnily v nadnárodní L&M. Startky se přidružily ke značce Chesterfield. Psal o tom web iDnes. Už brzy z českého trhu zmizí další oblíbený produkt. V obchodech totiž už brzy nenajdete legendární Rumové pralinky, jejichž historie sahá právě až do dob socialismu. Psal o tom web TN.

iZdroj fotografie: Milenafoto / Creative Commons / CC-BY-SA
Oblíbené rumové pralinky končí

Na rozdíl od zákazníků na sousedním Slovensku mají Češi ještě šanci se těmito oblíbenými pralinkami zásobit. Na Slovensku už se totiž cukrovinka koupit nedá. „Sortiment našich výrobků doplňujeme o novinky, o kterých věříme, že splní očekávání, vysoké nároky a preference spotřebitelů. Naopak výrobky, jejichž popularita mezi zákazníky klesá, což byl dlouhodobý případ i u Rumových pralinek, jsme nuceni z portfolia odstranit,“ cituje web Kupi Ľubicu Novotnou z Nestlé Slovensko.

Pralinky nahradí jiné výrobky

Oblíbená sladkost se tak zařadí mezi další, na které Češi mohou už jen vzpomínat, například oplatky Vlnky, bonbóny Ledovky či Atlasky a další. Důvodem, proč Rumové pralinky na trhu končí, je to, že už o ně zákaznici nemají tak velký zájem jako dříve. „Je to škoda. Tyhle bonbóny miluji od dětství, což je už třicet let. Babička mi je vždycky kupovala když jsem měla svátek, nebo jsem přinesla ze školy dobrou známku,“ zavzpomínala pro Události247 paní Markéta z Třebíče.

iZdroj fotografie: EU2017EE Estonian Presidency / Creative Commons / CC-BY-SA
Češi mají sladkosti a dezerty v oblibě

Historie pralinky plněné rumem sahá až do roku 1965. V roce 2014 pak výrobek prošel designovou změnou, aby se zvýšila jeho prodejnost. Ukázalo se však, že to nepomohlo, píše slovenský web TVnoviny. I když pralinky přežily pád socialismu a rozdělení Československa, jejich popularita v poslední době klesá. Také Nestlé Slovensko chce proto svůj sortiment raději doplnit o novinky, u kterých věří, že splní nároky spotřebitelů, dodává web.

Kupovali jste si někdy domů zmíněné pralinky? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články