Všichni tito Češi dostanou v práci přidáno tisíce korun každý měsíc. Zjistěte, zda dostanete peníze i vy

Někteří Češi dostanou v práci brzy přidáno. Týká se to hned několika profesí.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

V poslední době výrazně rostou nejen ceny potravin, ale také náklady na energie a další nezbytné výdaje. Na růst platů tak čekají mnozí Češi jako na smilování. A řada z nich se skutečně dočká. Jak píše web Deník, letos by měly růst nejen průměrné, ale i reálné mzdy. Zjistěte, kteří Češi již mají defacto jisté, že v práci přidáno skutečně dostanou.

Na vyšší mzdu se mohou těšit desetitisíce Čechů

Od letošního dubna narostou mzdy zaměstnanců řetězce Albert. Provozním pracovníkům na prodejnách se výdělky zvýší minimálně o 8,5 procent, v průměru pak o 10 procent, píše na svém webu řetězec Albert. Polepší si tak nejen prodavači, ale i skladníci, pekaři či zaměstnanci na vedoucích pozicích.

Celkem tak přidáno dostane 20 tisíc zaměstnanců supermarketů Albert. A rozhodně ne málo. V reálných číslech se navýšení bude pohybovat i v řádech tisíců korun měsíčně. Podle webu Indeed činí průměrný plat prodavačky v Albertu 34 210 měsíčně. Navýšení o 10 procent by tak těmto lidem k výdělku přidalo další téměř 3500 korun.

Přidáno dostanou i zaměstnanci dalších řetězců

Svým pracovníkům finančně přilepší také například obchodní řetězec Lidl. Jak psaly Události247, zde se mohou Češi těšit na přídavek ve výši alespoň 2 tisíc korun. Stejně tak dostanou přidáno zaměstnanci Tesca, jak dodává web iDnes.

iZdroj fotografie: Lidl ČR
Přidáno dostanou také zaměstnanci dalších řetězců, například Lidlu

A pozadu nezůstane ani další oblíbený řetězec, Penny. „Mzdy zvyšujeme pravidelně. Od 1. března roku 2023 se bezmála 7000 zaměstnancům zvýšila mzda v průměru o 7,5 procenta. S navyšováním mezd počítáme i v letošním roce, o konkrétní výši budeme během ledna a února jednat společně se zástupci odborů,“ řekl pro web ČTK mluvčí řetězce Penny Tomáš Kubík.

Je podle vás plat prodavačů a prodavaček v supermarketech dostatečně vysoký? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články