Za používání e-mailu se bude platit poplatek: Stovky korun každý měsíc. Lidem se to vůbec nelíbí, kde na to máme vzít peníze?

Život bez moderních technologií si většina z nás už neumí ani představit. Jednou za čas však přijdou jejich inovace, které ne všechny potěší.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Někteří provozovatelé různých platforem spoléhají na to, že je potřebujeme a neváhají je po čase zpoplatnit. Například Facebook patří k celosvětově nejoblíbenějším sociálním sítím, jak jsme na Událostech247 psali už dříve. Víte od nás, že kromě Facebooku by stejná pravidla měla platit i pro další oblíbenou síť, Instagram. Obě totiž spadají do skupiny Meta Platforms. Placené verze by znamenaly užívání bez reklam.

Technologie jdou neustále dopředu

V České republice je v současnosti dostupná většina velkých jazykových modelů, které nabízejí takzvanou generativní umělou inteligenci. Vytvářet automatizované texty nebo obrázky je možné díky desítce modelů. Nejpokročilejší pak jsou čtyři z nich, a to ChatGPT od OpenAI, Gemini od Google, Copilot od Microsoftu a Claude od společnosti Anthropic. Jak píše web Newstream, všechny nabízejí verzi zdarma i placenou.

Za používání Facebooku budou Češi platit: 319 Kč měsíčně

Společnost Google začala zavádět nový postranní panel Gemini, který plní funkci jakéhosi e-mailového osobního asistenta. Dokáže například shrnout příchozí e-maily, na základě uživatelských požadavků navrhnout text nových e-mailů, vyhledávat konkrétní soubory nebo informace a mnoho dalšího. Postranní panel je vytvořen tak, aby využíval nejschopnější modely Google, tedy Gemini 1.5 Pro, píše web Cnews.

Kolik za tuto verzi e-mailu zaplatíme

Původně Google vyvíjel chatbota s názvem Bard. Nyní se však generativní AI od Google jmenuje Gemini. Jak vysvětluje Newstream, jedná se o takzvaný multikódový přístup. Gemini tak podobně jako ChatGPT nebo Claude zvládá zpracovávat zadání v různých kódech, tedy psaný text, obrázek i zvukové stopy. Největší výhodou Gemini pak je jeho propojení s dalšími softwarovými produkty společnosti Google.

iZdroj fotografie: Policie ČR
E-maily od Googlu vybavené speciálními AI modely budou za poplatek

Má také přímé napojení na internet a součástí výsledků tak jsou často i odkazy na další zdroje, což uživateli ušetří spoustu času. Další výhodou jsou široké možnosti využití generativní AI v rámci Google Workspace. Naopak nevýhodou je to, že Gemini prozatím negeneruje obrázky. Pokud byste chtěli tuto službu v plné verzi vyzkoušet, počítejte s tím, že to není zadarmo. Cena je totiž 550 korun za měsíc. Široké možnosti však nabízí i verze, která je zadarmo.

Co si o novém placeném e-mailu myslíte vy? Využijete ho? Napište nám váš názor v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články