Zákaz konzumace zmrzliny v roce 2024: Nejde o vtip. Jedná se o novou vyhlášku, která začne platit už v květnu

Pokud se chystáte na dovolenou do ciziny, někde na vás možná čekají ne zrovna populární změny.

i Zdroj fotografie: Luhačovice 2021 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Psali jsme na Událostech247 například o tom, že přímořská letoviska se rozhodla myslet na své stálé obyvatele a vyslyšela jejich kritiku směrem k turistům. Chorvatský Dubrovník jim například minulý rok zakázal tahat po centru města kufry na kolečkách. Stalo se to v rámci boje proti hluku, který v noci vadí především obyvatelům historického centra města. S turisty došla trpělivost také některým destinacím v Itálii.

Opatření zavádí také v Chorvatsku

Tamním obyvatelům vadí, že se tam turisté promenádují v žabkách, plavkách, ale třeba i jen v kraťasech. Nevhodné oblečení v Itálii řeší jednotlivá města úředními vyhláškami, které také určují postihy pro turisty. Pokud se dovolenkáři rozhodnou vyrazit ven pouze v plavkách, může se jim pobyt u moře rázem výrazně prodražit. Pokuty za pohoršování sporým oděvem jsou totiž velmi vysoké. Nejčastějším postihem je pokuta ve výši 12 tisíc korun. Zaplatí ji nevhodně oblečení lidé v Benátkách nebo na ostrově Lipari.

Přehled: Co nedělat na letní dovolené 2023, pokud nechcete dostat tučnou pokutu

V Chorvatsku musí Češi počítat s nařízeními, které se zaměřují na přestupky proti veřejnému pořádku. Jak Události247 psaly už dříve, turisté například musí respektovat nařízení omezující opalování v plavkách mimo pláže nebo zákaz pití alkoholu na veřejnosti. V opačném případě musí zaplatit pokutu. Plýtvání vodou se rozhodli omezit na chorvatském ostrově Krk, kde proto od loňska zavedli zpoplatnění sprch na plážích. Za zhruba 30 sekund sprchování musí návštěvníci zaplatit 20 centů, tedy asi 5 korun.

Lidi zákaz zmrzliny pobouřil

S opravdu netradičním nařízením přichází italské město Milán. Mají tam už dost neukázněných a hlučných návštěvníků, kteří se chtějí bavit čtyřiadvacet hodin denně a na potřeby místních lidí se neohlížejí. Turisty, kteří se chystají do Milána, proto čekají ne zrovna příjemné novinky, jak upozornil web Kupi. Zavírací hodina pro pouliční stánky se proto posouvá z dosud platných 22 hodin už na 20. hodinu. Platit bude každý den, bez ohledu na víkendy nebo svátky.

iZdroj fotografie: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / Creative Commons / CC-BY-SA
Zmrzlina je u řady lidí oblíbenou letní pochoutkou

Zákaz prodeje a uzavření pouličních stánků se má týkat především těch provozoven, ve kterých se prodává zmrzlina a jiné pokrmy. Má platit od 17. května do 4. listopadu a bude vyhlášen ve dvanácti částech Milána, převážně v centrálních oblastech včetně Corso Como a Corso Garibaldi. „No to je teda pěkná blbost. Lidi vyrazí na dovolenou a v deset večer se všechno zavře a mohou jít jen do drahých restaurací? Obzvlášť u té zmrzliny mi ti teda přijde hodně přes čáru,“ říká paní Miriam.

Uvítali byste podobný zákaz i u nás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články