Zavřete Českou televizi, říká bývalý guvernér ČNB. Podle něj bychom ušetřili

Česká televize čelí v poslední době velké kritice. Podle některých lidí už zdaleka neplní svou funkci.

i Zdroj fotografie: VitVit / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Českou televizi povede od 1. října dosavadní šéf brněnského studia ČT Jan Souček. Ve finálovém souboji v červnu porazil současného ředitele Petra Dvořáka, a to výrazným poměrem 11:4. Psal o tom web Lidovky. Zaměřit se chce prý třeba na vytvoření nové digitální zpravodajské platformy. Otázkou je, zda to pomůže vylepšit veřejnoprávnímu médii už tak pošramocenou reputaci.

Zpravodajství prý není vyvážené

Česká televize by měla být výstavní institucí a jejich zpravodajství normou. Je tomu ale přesně naopak. Zpravodajství je neobjektivní a nevyvážené, uvedl už před deseti lety v rozhovoru pro web Lidovky člen Rady ČT Radek Mezuláník. Už tehdy hovořil o tom, že by měl generální ředitel Petr Dvořák odstoupit z funkce. K tomuto odchodu však dojde až letos na podzim.

iZdroj fotografie: Ben Skála / Creative Commons / CC-BY-SA
Česká televize byla v minulosti několikrát kritizována za nevyvážené zpravodajství

Minulý rok byla zase Česká televize terčem kritiky za to, že v březnu odvysílala živě projev ruského prezidenta Vladimira Putina, připomíná web Forum24. Ruský diktátor označil ukrajinskou armádu a politiky za neonacisty a žoldáky. Podle něj na Ukrajině drží civilní obyvatelstvo jako lidské štíty. Svůj nesouhlas s krokem veřejnoprávní televize dali najevo hned poté někteří politici. Například bývalý poslanec Jan Farský prohlásil, že je mu z toho do pláče.

Kritika se snáší ze všech stran

Lidem vadí také to, že někteří moderátoři už se ani nesnaží zastírat, komu fandí a kdo je jim naopak protivný. Česká televize měla například v lednu odvysílat debatu prezidentských kandidátů Petra Pavla a Andreje Babiše. Expremiér však sdělil, že se debaty v ČT nezúčastní a diskutovat bude v debatách Deníku, Blesku, Primy a Novy, připomíná web iDnes. Nakonec však Babiš na debatu nečekaně přišel a podle některých to od moderátora dost schytával.

K České televizi je dlouhodobě kritický také bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer. „Česká televize je koňka dneška. Jestli chceme udělat důchodcům radost, nechme jim na Kavkách jeden barák a program, kde se jim točí Bakaláře a Stardance. Zbytek lze zavřít. Ušetříme,“ uvedl Singer na svém twitterovém účtu. O rozruch se v poslední době postaral i nově zvolený ředitel ČT Souček. Jak jsme psali nedávno na Událostech247, platit za veřejnoprávní vysílání by podle jeho návrhu měli všichni, kteří doma používají elektřinu. 

Co si o názoru guvernéra Singera myslíte vy? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články