Známá banka rozdává Čechům peníze. Jedná se o miliardy korun. Čas přihlásit se o svůj podíl mají lidé do 14. června

Lidem, kteří si dosud nevyzvedli své peníze ze zkrachovalé banky, na to zbývá posledních pár týdnů. Kdo to nestihne, ten si na peníze počká několik dalších měsíců.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Ještě téměř měsíc mají vybraní Češi na to, aby si od banky nechali vyplatit své peníze. Konkrétně se jedná o bývalé klienty zkrachovalé Sberbank. Banka se do problémů dostala předloni v únoru, následně na ni soud prohlásil konkurz, jak připomíná web ČT24. Nyní, po 2 letech, se její klienti konečně dočkali zpět svých peněz.

Banka peníze rozdává už od března

Peníze věřitelům Sberbank vyplácí Komerční banka. Lidé si své finance mohli začít vybírat 18. března, přičemž původně měla lhůta trat do poloviny dubna, jak psaly Události247. Poté se však kvůli velkému množství nevyzvednutých pohledávek čas na vyzvednutí peněz proploužil do poloviny května. A nyní ještě o další měsíc.

Známá banka začala Čechům vyplácet peníze: Klienti si mezi sebe rozdělí 3 miliardy korun. Máte na ně nárok i vy?

Jak píše web České noviny, Městský soud v Praze rozhodl, že se lhůta na vyzvednutí peněz prodlouží do 14. června. Ti, kdo si ani do tohoto termínu své finance nevyberou, pak budou muset čekat ještě několik dalších měsíců. Jak totiž pro web Novinky uvedla insolvenční správkyně Jiřina Lužová, tito lidé budou zahrnutí do takzvaného závěrečného rozvrhu, kvůli čemuž dostanou peníze o dost později.  

Peníze si stále nevyzvedli tisíce klientů zkrachovalé banky

Důvodem prodloužení lhůty je fakt, že téměř polovina věřitelů si své finance dosud nevyzvedla. Konkrétně má banka stále peníze necelých 7 tisíc věřitelů, kteří zde dohromady mají uložené asi 4 miliardy korun, vyplývá z informací na webu Novinky. Ačkoli většina financí, necelých 57 miliard korun je již tedy vyplacena, stále zůstává nemálo peněz, které na své vyzvednutí čekají.

iZdroj fotografie: Oruwachichin/ Creative Commons / CC-BY-SA
Banka Sberbank zkrachovala před 2 lety

A jak o finance požádat? Lidé, kteří nají v bace sumu nižší než 100 tisíc korun, mohou vše vyřídit elektronicky. U vyšších částek je pak třeba navštívit pobočku Komerční banky. Zde si pracovníci banky ověří jejich totožnost a veškeré náležitosti a jejich peníze jim vyplatí, dodává na svém webu Komerční banka.

Měli jste účet u Sberbank? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články