Všichni tito lidé dostanou od banky už 18. března spoustu peněz. Vyplácet se bude 57 miliard Kč. Máte nárok i vy?

Klienti známé banky se několik měsíců báli o své peníze, které tam měli uložené a během okamžiku o ně přišli.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Mít v dnešní době uležené peníze na účtu se někdy nemusí vyplatit. Jedním z důvodů mohou být podvodníci, kteří mají promyšlené triky, jak důvěřivě klienty bank oklamat a vymámit z nich veškeré úspory, jak vás na Událostech247 informujeme pravidelně. Policie sice před podobnými případy opakovaně varuje, ale stále to nestačí.

Peníze někdy v bance v bezpečí nejsou

Opravdu důvěryhodné podvody zaznamenala například banka ČSOB. Jak jsme na Událostech247 upozornili, tito podvodníci používají kombinaci hlasového automatu, falešné SMS, a dokonce i napodobeného bezpečnostního experta. Klient banky po provedení všech nadiktovaných úkonů dojde na falešný web a pokud zadá své přihlašovací údaje, ocitne se bez veškerých úspor.

Máte účet u známé české banky? Zpozorněte, jediné kliknutí vás připraví o všechny peníze na bankovním účtu. Je to vážné

Psali jsme, že terčem podvodníků se stali i klienti České spořitelny. Ta dlouhodobě patří mezi největší bankovní ústavy v Česku. Podvodníci jejím klientům rozesílají falešné SMS. V zprávách vybízejí k  přihlášení do George nebo stažení falešné aplikace George a dalším krokům. V okamžiku, kdy jejich požadavky splníte a poskytnete své citlivé údaje, může se stát, že jste do pár minut bez veškerých úspor, které máte na svém bankovním účtu.

Naštěstí jsem si vše včas převedl, říká klient

Teď se svých peněz po dvou letech konečně dočkají i tisíce zbývajících věřitelů zkrachovalé ruské banky Sberbank. Jak upozornil web TN, reálně vyplácet by se mohly od 18. března. Věřitelů je celkem 15 300 a jsou mezi nimi kraje, města a různé další instituce a organizace. Celkem se mezi ně rozdělí 57 miliard korun. Dostat by měli nejméně 95 procent svých vkladů. Nejvíce, skoro dvě a půl miliardy, očekává Kraj Vysočina, píše dále TN.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
18. března by se mělo začít s vyplácením peněz ze zkrachovalé banky Sberbank

Já jsem měl jsem štěstí. Nějak se ke mně dostala informace o tom, co by mohlo ve Sberbank nastat a proto jsem svoje peníze převedl na jiný účet v jiné bance. Pár dnů na to se pak už lidé ke svým penězům nedostali,“ vzpomíná pan Ivoš. Jak od nás víte, ruská banka Sberbank se dostala do problémů už předloni na konci února. Věřitelé, kteří si po pádu banky v únoru 2022 požádali o své vklady, dostanou navíc vedle vložených peněz také úrok z prodlení, dodává web iDnes.

Měli jste v minulosti bankovní účet u Sberbank? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články