Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi ho přitom milují

Zatímco některé obchodní společnosti se rozšiřují, jiné naopak musí své pobočky redukovat. Víte, jaká síť obchodů se k tomuto kroku uchýlila tentokrát?

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Ačkoli množství obchodů, do nichž mohou Češi jít je obrovské, většina lidí má svůj oblíbený obchodní řetězec, které navštěvuje pravidelně. O to víc je pak zasáhne zpráva o jeho konci. Aktuálně se to týká sítě drogistických prodejen dm. Naštěstí, rušení poboček se netýká Česka. Tedy alespoň prozatím. Zjistěte, kde už si do této oblíbené drogerie nezajdete.

Slovenské prodejny čekají změny

Drogistický řetězec dm oznámil, že ruší vybrané pobočky na Slovensku, píše server Kupi. Konkrétně se jedná například o prodejny v Bánské Bystrici a Ružomberoku, další 2, jež se nachází v Bratislavě, jsou pak dočasně uzavřeny.

iZdroj fotografie: Zvonimir Bužanić/ Creative Commons / CC-BY-SA
Dm je oblíbená drogerie mnoha lidí

Ačkoli v Česku se zatím řetězec k podobným radikálním změnám nechystá, alespoň drobnější úpravy mohou nastat i zde. Z vyjádření mluvčího české sítě dm Jiřího Peroutky totiž vyplývá, že i v tuzemsku může dojít k určitým změnám. „Investujeme do regenerace našich stávajících prodejen a zamýšlíme se i nad optimalizací sítě. Regenerace může souviset i s přesídlením některé prodejny, jejíž poloha už nevyhovuje,“ řekl pro web TN s tím, že výrazná redukce českých poboček však v plánu není.

Omezení čeká i další známý řetězec

Dm bohužel není jediný oblíbený řetězec, který redukuje počet svých poboček. Jak uvádí web TN, ve velkém ruší své prodejny i řetězec Pepco, a to v Rakousku. Důvodem má být řada dílčích aspektů, jako je „vytrvale opatrné a obtížné chování spotřebitelů v Rakousku, nadprůměrná inflace, vysoké provozní náklady a obecně negativní makroekonomický výhled“, cituje web TN vyjádření společnosti.

Ani v tomto případě však naštěstí změny neovlivní české zákazníky. Rušení poboček Pepco se bude týkat jen Rakouska, kde řetězec plánuje skončit úplně, píše web TN. Nejedná se přitom o jediné problémy, které Pepco v poslední době má. Události247 již dříve informovaly o finančních potížích a následném konci společnosti Steinhoff, která síť Pepco vlastní. Nelze proto vyloučit, že v budoucnu nepřijdou nějaké další změny.

Nakupujete rádi v prodejnách dm? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články