Putin při svém posledním projevu vypadal, že každou chvíli omdlí. Celou dobu musel mít zavřené oči

Zdravotní stav ruského prezidenta se řeší už několik měsíců. Vše jsou však stále jen nepotvrzené spekulace.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Při ruských oslavách vítězství nad nacismem se konala také velkolepá vojenská přehlídka, kterou prezident Vladimir Putin zahájil bouřlivým projevem, psal o tom web TN. Svým vystoupením ale opět rozvířil nekonečné spekulace o svém zdravotním stavu. Po celou dobu měl totiž téměř zavřené oči a špatně držel rovnováhu. Proto se raději přidržoval řečnického pultíku, dodává TN.

Při projevu se málem zhroutil

Putin v projevu řekl, že budoucnost Ruska a ruského lidu závisí na vojácích, kteří bojují za Rusko na Ukrajině. Dodal, že se za ně celá země modlí, píše o tom web České noviny. Prezident také vyzval k vítězství ve válce, kterou ruská vojska loni v únoru na jeho rozkaz rozpoutala vpádem na Ukrajinu. Vinu za rozpoutání nejhoršího pozemního konfliktu v Evropě od konce druhé světové války opět svaloval na Západ, dodává agentura TASS.

Při vystoupení Putina se však opět rozproudily spekulace o jeho nalomeném zdraví. Podle náměstka ukrajinského ministra vnitra Antona Geraščenka při projevu nevystoupil skutečný Putin, píše web Mirror. „Putin se neodváží na té přehlídce ukázat, pošle za sebe dvojníka. Skutečná obava o život ho donutí sedět v bunkru. Na Rudém náměstí se ukáže dublér,“ cituje web Geraščenka. Kreml však opakovaně popírá, že by měl Putin dvojníky.

Pravda je někde uprostřed

„Opět je to součást informační války, kdy se jedna strana snaží zdiskreditovat stranu druhou. V podstatě tím chce Rusko získat nějakou převahu, a to z hlediska působení na veřejnost v informačním prostředí. O nic víc podle mě nejde,“ řekl pro Události247 expert na vojenskou strategii Zdeněk Petráš. Portál Radar online už dříve napsal, že prezident trpí také rakovinou. Podle webu Mirror dokonce podstupuje třetí fázi léčby.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента Российской Федерации / Creative Commons / CC BY
Odborníci na řeč těla často podrobně zkoumají projevy ruského prezidenta

Jak Události247 už dříve informovaly, kvůli novým lékům se ruský prezident měl dokonce nervově zhroutit. V žalostném stavu ho tehdy našli jeho osobní strážci. Měl na sobě pouze spodní prádlo a jednu ponožku. Usedavě plakal. Spekulace o Punově podlomeném zdraví podporují i smlouvy mezi moskevskou Ústřední klinickou nemocnicí a Kremlem, kde se má léčit. Informovala o nich opoziční televize Nastojaščeje Vremja, která sídlí v Praze. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články