udalosti247.cz
udalosti247.cz
  • Spotřebitel
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Zprávy » Podle bezpečnostního odborníka Bureše má Putin silnou pozici. „Puč, o kterém spekulují západní média, je nepravděpodobný,“ říká

Podle bezpečnostního odborníka Bureše má Putin silnou pozici. „Puč, o kterém spekulují západní média, je nepravděpodobný,“ říká

22. března 2022
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Podle odborníka na bezpečnost Putina jen tak někdo nesesadí. Pravděpodobnější podle něj je, že ho porazí sami Ukrajinci.

rusky prezident putin
Zdroj fotografie: The Russian Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY

Obsah článku

  1. Zemi brání i její obyvatelstvo
  2. NATO se vojensky nezapojí

Svoji pozici si prezident Ruské federace Vladimír Putin budoval ve své zemi dlouho. V současnosti je velmi nepravděpodobné, že by byl sesazen, myslí si šéf Centra bezpečnostních studií při Metropolitní univerzitě Oldřich Bureš. Převrat v Rusku by podle něj byl záležitostí na několik měsíců až let. Daleko pravděpodobnější podle něj je, že Putina porazí sami Ukrajinci svým vzdorem, informoval web CNN Prima NEWS.

Zemi brání i její obyvatelstvo

„V současné době jsou ukrajinská armáda a domobrana překvapivě zdatné v boji,“ sdělil Bureš, s tím že svoji roli hraje i obrana běžného civilního obyvatelstva Ukrajiny. „Že Ukrajina vydrží vzdorovat tak dlouho a efektivně, byť za cenu skutečně velkých ztrát, si dovolím tvrdit, počítal při zahájení konfliktu koncem února málokdo,“ pokračoval odborník.

Obětmi ruského vpádu na Ukrajinu se již stalo 115 dětí, více než 140 jich bylo zraněno.

Ruská armáda zničila 3 500 infrastrukturních objektů v Ukrajině.#StopRussianAggression pic.twitter.com/TJqtmot9Av

— Ukraine in Czechia (@UKRinCZE) March 21, 2022

Bureš dále tvrdí, že Ukrajinci mají proti Putinovi šanci uspět a porazit ho, pokud se jim podaří ho svým vzdorem donutit k jednání. Je to podle něj daleko pravděpodobnější než údajný puč vůči Putinovi, o kterém spekulují světová média.

Ačkoliv Bureš připouští, že odpor u vysoce postavených Rusů bude proti Putinovi růst, není tato možnost podle odborníka aktuální. To až v případě, že se invaze prodlouží a ruská armáda utrpí další velké škody. „Nicméně se domnívám, že to je scénář na měsíce, ne-li roky,“ říká vedoucí Centra bezpečnostních studií.

NATO se vojensky nezapojí

Podle vojenského analytika Jiřího Vojáčka to nejhorší již nastalo. „Ta horká fáze války už defacto skončila, Ukrajinci se ubránily. Rusové, i když budou přisunovat další armádní zdroje, tak nikdy jich nebudou mít dostatek, aby Ukrajince přetlačily. Rusové se soustředí na tři cíle: Kyjev, který už pravděpodobně nedobijí. Charkov, který je 25 kilometrů od ruských hranic a ti jej stále nedobili, a třetí cíl Mariupol, což je významný přístav v Černém moři,“ sdělil Událostem247 s tím, že Rusko už si jen snaží udržet svoji tvář na celosvětové scéně.

olaf scholz foto
Zdroj fotografie: S vědomím Olafa Scholze / Twitter
Olaf Scholz

„NATO bude stále držet svoji linii, že podporuje obranu Ukrajiny, ale nebude se přímo zapojovat vojensky do konfliktu, protože bychom mohli dát režimu Vladimira Putina záminku, aby ten konflikt ještě eskaloval,“ zakončil pedagog.

To před pár dny také potvrdil německý kancléř Olaf Scholz: „Stojíme na straně Ukrajinců, podporujeme je v jejich odporu proti ruské agresi a podporujeme je v obraně jejich země finančními prostředky, humanitární pomocí, a také pokračujícími dodávkami vojenského materiálu. Je ale nutné jasně a srozumitelně říct, že NATO do této války vojensky nezasáhne,“ citovaly České noviny.

Štítky
#vladimir putin
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Jak žije slavný pár Eva Burešová a Přemek Forejt: Užívají si na vesnici v domě s velkým pozemkem a jezírkem

Jak žije slavný pár Eva Burešová a Přemek Forejt: Užívají si na vesnici v domě s velkým pozemkem a jezírkem

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
1 d
Miliardář Richard Chlad se musel uskromnit. Přesto měsíčně utratí víc, než co běžný Čech za rok vydělá

Miliardář Richard Chlad se musel uskromnit. Přesto měsíčně utratí víc, než co běžný Čech za rok vydělá

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
2 d
Neštěstí na dovolené. Život hokejisty, který válel v NHL a měl víc talentu než Jágr, vyhasl ve 32 letech

Neštěstí na dovolené. Život hokejisty, který válel v NHL a měl víc talentu než Jágr, vyhasl ve 32 letech

sportyzive.cz
sportyzive.cz
10 h
Rodina Simony Postlerové tajila svatbu. Obřad se konal v romantickém prostředí na zámku

Rodina Simony Postlerové tajila svatbu. Obřad se konal v romantickém prostředí na zámku

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
10 h
Jiří Lábus: Na důchod se nedá spoléhat. Musím šetřit, abych někomu nezůstal viset na krku

Jiří Lábus: Na důchod se nedá spoléhat. Musím šetřit, abych někomu nezůstal viset na krku

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
11 h

Putin začal mluvit o jaderné válce. Podle bezpečnostního experta Šándora je určité riziko jaderného konfliktu reálné

Putin začal mluvit o jaderné válce. Podle bezpečnostního experta Šándora je určité riziko jaderného konfliktu reálné

Putin podle spekulací plánuje 9. května zmobilizovat až 450 tisíc vojáků

Putin podle spekulací plánuje 9. května zmobilizovat až 450 tisíc vojáků

Rusové před svým prezidentem hromadně prchají do Finska. Bojí se, co dalšího Putin vymyslí

Rusové před svým prezidentem hromadně prchají do Finska. Bojí se, co dalšího Putin vymyslí
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #policie
  • #čínská auta
  • #david kubrt
  • Aplikace Mapy Google má tajnou funkci, která vylepší navigaci. Zapnete ji ručně na pár kliků
  • Ani to netušíte, ale od letošního roku na STK stahují data z vašeho auta a odesílají je do EU. Víte, jak se bránit?

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #prestupy
  • #fotbal
  • #hokej
  • Neštěstí na dovolené. Život hokejisty, který válel v NHL a měl víc talentu než Jágr, vyhasl ve 32 letech
  • Legenda dostala nečekaně vyhazov ze Sparty. Zlé časy mu předpověděl astrolog

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #české celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • Jak žije slavný pár Eva Burešová a Přemek Forejt: Užívají si na vesnici v domě s velkým pozemkem a jezírkem
  • Miliardář Richard Chlad se musel uskromnit. Přesto měsíčně utratí víc, než co běžný Čech za rok vydělá

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • „Královna dávek“ se nechce vrátit do práce. Tvrdí, že je příliš stará
  • Tohle rozhodně nikdy neříkejte svému lékaři. Je to nevhodné

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • Válka o fanoušky MMA začíná. Clash tvrdí, že Oktagon kopíruje jejich show
  • Rvali se jako smyslů zbavení. Hokejová bitka otce se synem baví svět
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.