Dělá běžnou práci a pobírá 250 000 Kč: Okopírovat jeho trik zvládnete i vy

Mnoho lidí hledá nejrůznější způsoby, jak si přivydělat peníze navíc. Řada z nich přitom může využít jednoduchý trik a rázem vydělávat i statisíce korun měsíčně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak si v dnešní době vysoké inflace finančně přilepšit řeší mnoho Čechů. Někteří lidé například kvůli rapidnímu zdražování šetří a nakupují levnější produkty. Další si pak rovnou hledají druhou práci či jiné formy přivýdělku. Dostávat pěkné peníze přitom mohou lidé i za běžnou práci.

Záleží na místě, kde člověk pracuje

Důležitost tohoto faktoru dokazuje příklad Filipa ze Slovenska, o kterém informuje web Refresher. V mládí se vyučil jako svářeč, což však na Slovensku rozhodně není nijak prestižní a kvalitně hodnocená práce. V zaměstnání tehdy dostával výplatu okolo tisíce eur, tedy asi 24 tisíc korun, což rozhodně není mnoho.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Plat svářeče se v jednotlivých zemích může lišit skutečně výrazně

Poté však svou profesi začal vykonávat ve Švédsku, kde za tuto běžnou práci pobírá i 250 tisíc korun. „Když vycestuji za prací do zahraničí, chci si za tu dobu odpracovat co nejvíc hodin, abych pak mohl být spokojeně doma. Za rok odpracuji maximálně 5 až 6 měsíců a pak už nikam nemusím,“ uvádí dnes pětadvacetiletý Slovák pro web Refresher. Je tedy evidentní, že okopírovat jeho trik je velmi jednoduché a zvládne to každý. Stačí, když si lidé podobné zaměstnání najdou v zemi, kde je tato práce daleko lépe ceněná.

Zahraniční platy se s těmi českými nedají srovnat

Ačkoli české mzdy rostou každým rokem, v porovnání se zahraničím stále značně zaostávají. Rozdíly mezi východem a západem Evropy jsou tak mnohdy do očí bijící. Jak píše web Euro, například v Německu může být průměrný měsíční výdělek přes 100 tisíc korun. Ještě lépe se mají lidé pracující ve Švýcarsku, Lucembursku či Norsku. Tam si totiž mohou přijít i na více než 120 tisíc korun měsíčně. Například na Islandu je pak průměrný plat dokonce v přepočtu přes 140 tisíc korun.

Pro ty, kteří se nepotřebují do Česka pravidelně vracet, je zde pak také několik mimoevropských destinací. Za vysokými výdělky lze vycestovat třeba do Austrálie, USA nebo Kanady. Průměrný americký plat byl v roce 2021 více než 119 tisíc korun, v Austrálii pak lidé berou průměrně ještě o 8 tisíc víc, dodává web Euro. Zdá se tak, že vyrazit za prací do zahraničí se skutečně vyplatí. Za peníze vydělané v cizině už si totiž lidé mohou pořídit ledasco či si dovolit pracovat jen několik měsíců v roce.

Uvažovali jste někdy o práci v zahraničí? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články