Internet se stal nedílnou součástí spousty lidí. Po nástupu chytrých telefonů nám život usnadňují nejrůznější aplikace.
Hodí se nám například při nákupech. Většina obchodních řetězců totiž nabízí ve svých aplikacích nejrůznější slevové kupóny. Například řetězec Lidl má vybrané klíčové slevy k dispozici v aplikaci Lidl Plus. Jak Jsme na Událostech247 informovali již dříve, jen díky tomu mají zákazníci nárok na ty největší akce, takzvané Lidl Plus ceny.
Bez aplikací se slevy nedočkáte
Stačí, když při platbě u pokladny lidé naskenují kód a sleva se jim z výsledné ceny nákupu automaticky odečte. Ti, kdo by mobilní aplikaci ale neměli, mají smůlu a zaplatí plnou cenu. Podobná pravidla zavádí i řada dalších supermarketů. Třeba řetězec Albert, který pro majitele věrnostní aplikace Můj Albert nabízí exkluzivní slevy. Ostatní zákazníci, kteří členy tohoto věrnostního online programu nejsou, jednoduše na slevy nemají nárok.
Někdy vás však můžou mobilní aplikace dostat třeba i na kulturní akce, které v dnešní době nejsou nijak levnou záležitostí. Za jejich instalaci navíc mohou lidé dostat finanční odměnu, a ne zrovna malou. Tato praxe už nějakou dobu funguje například v Německu. Tamní vláda totiž chce, aby mladí lidé více objevovali kulturu a historii své země. Rozhodla se proto zavést program s názvem Kulturpass (kulturní pas).
Tato výhoda se týká i některých Čechů
Jistá skupina lidí tak má nárok na částku 200 euro, což je v přepočtu necelých 5 000 korun. Aby mohli lidé tyto peníze využít, musí kromě toho, že si stáhnou uvedenou aplikaci, splnit jednu podmínku. Jak Události247 zjistily, v daném roce musí tito lidé oslavit 18. narozeniny. Kulturní pas platí po stažení dva roky. Pro registraci je potřeba občanský průkaz nebo elektronické povolení k pobytu.
I když u nás takový program zatím nemáme, pro některé Čechy může mít tato novinka německé vlády přece jen využití. Na území Německa totiž žije okolo 50 000 Čechů, jak Události247 nedávno zjistily na Ministerstvu zahraničních věcí. Někteří z nich tak mohou mít jistě nárok na výše uvedených 5 000 korun, které mohou využít na vybrané kulturní akce. „Podle mě je to skvělý nápad. Lístky do divadla totiž stojí několik set korun, takže tam skoro nechodím,“ řekla Událostem247 studentka Alena H. z Brna.
Uvítali byste něco podobného i v Česku?


