Peníze jsou sice lákavé, mnohým Čechům však přesto nestojí za to, aby zaměstnání měnili. Nabízí je totiž často jen v regionech, kde řada lidí žít nechce.
Redakce Událostí247 nedávno přinesla informace o nejlépe placených profesích v Česku. Jedná se například o vrcholné manažery či řídící letového provozu. Jejich platy pak dosahují vyšších desítek tisíc či dokonce více než 100 tisíc korun. Někteří však statisíce korun mohou dostat už jen za to, že do nové práce nastoupí.
Náborový příspěvek nabízí mnoho zaměstnavatelů
Mnohé obory se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Jedná se přitom o profese, jež jsou ve společnosti zcela klíčové, jako jsou třeba učitelé, policisté nebo lékaři. Zejména v méně lukrativních lokalitách Česka je však o tyto pracovníky nouze. Zřizovatelé škol či zdravotnických zařízení se tak snaží nové lidi nalákat na nejrůznější benefity, včetně finančních příspěvků.
Redakce Událostí247 zjišťovala, v jaké výši se náborové příspěvky za nástup do práce pohybují. Například policisté si mohou přijít na 75 tisíc až 150 tisíc korun, jak jsme ověřili na webu policie. Středoškolští učitelé v Ústeckém kraji se pak mohou těšit až na 200 tisíc korun, jak na konci loňského roku rozhodli krajští zastupitelé.
Ještě výhodnější je práce lékařů
Například v benešovské nemocnici aktuálně nabízí novému kardiologovi až 400 tisíc korun. Stejně vysoký nástupní bonus mohou získat i doktoři, kteří nastoupí do práce v nemocnicích v Karlovarském kraji. A to i v případě, že nastoupí jen na poloviční úvazek. Primáři pak mají nárok dokonce na 600 tisíc korun.
Náborové příspěvky jsou zcela jistě velkým lákadlem. Zda ale skutečně fungují a přitáhnou potřebné pracovníky, jisté určitě není. Podle redakce Událostí247 v tom často hraje velkou roli právě lokalita. Přestože statisícové částky za nástup do práce mohou znít lákavě, pro spoustu lidí je důležitější, v jakém městě žijí.
Myslíte si, že náborové příspěvky mohou nové pracovníky přitáhnout?


