Andrej Babiš se stále nevyjádřil ke kandidatuře. Do září se prý rozhodne. Podle mluvčího sázkové kanceláře je i přesto už teď favoritem

Již od říjnových voleb se mluví o možné kandidatuře Andreje Babiše (ANO) na funkci prezidenta republiky. Ten se však zatím nerozhodl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Expremiér Andrej Babiš podle Echo24 stále mlží o své kandidatuře na prezidenta České republiky. Pokud se rozhodne kandidovat, oznámí to podle něj zhruba v září. Babiš si však dle zjištění Echo24 je jistý, že hnutí ANO vyšle svého kandidáta. Další variantou je, že hnutí ANO někoho přímo podpoří. Ze současných uchazečů mu prý, jak informuje Echo24, nikdo vhodný nepřijde.

Chodí okolo horké kaše

O Babišově kandidatuře na funkci prezidenta České republiky se podle Echo24 hovoří již řadu měsíců. Dle Echo24 je to způsobeno i tím, že hnutí ANO neuspělo v říjnových volbách do Sněmovny a Babiš neobhájil pozici premiéra. Sám expremiér nechce sdělit své stanovisko ohledně voleb. Avšak několika gesty již nastínil možné usilování o prezidentskou funkci. Například koupí obytného vozu, se kterým chce objet republiku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Prezidentské volby

Podle Petra Šraina, tiskového mluvčího sázkové kanceláře Fortuna, je Babiš zatím jasnou jedničkou. „Jestli se nepletu, tak už v tuto chvíli platí za největšího favorita s kurzem 2.95:1. Jako jeho největší rival se jeví Petr Pavel s aktuálním kurzem 3,00:1,“ sdělil pro Události247.

Babiš údajně zatím nechce kandidaturu řešit veřejně, uvedl však, že se vyjádří včas. To by údajně mohlo být koncem září.Jestli, a kdo bude kandidovat za hnutí, rozhodne hnutí. Ale rozhodně budeme mít svého kandidáta nebo někoho podpoříme,“ cituje Babiše Echo24 s tím, že zatím nevidí nikoho, koho by podpořil.

Obytňák a ministryně Instagramu

Ohledně obytného vozu sdělil, že se nejedná o kampaň, a že vždy za lidmi jezdil. „Obytňák se ještě upravuje, aby byl pro moje cesty za lidmi vhodný, bude se i polepovat. Převezmu ho někdy na konci února nebo na začátku března,“ dodal expremiér podle Echo24. Jak uvedly Seznam Zprávy, Babiš se údajně chce vrátit do roku 2013, kdy objížděl republiku a setkával se s voliči.

Mimo jiné Babiš také zkritizoval exministryni resortu financí Alenu Schillerovou za její nakládání s financemi ve spojitosti s jejími sociálními sítěmi. „Byl jsem naštvaný. Bylo to naprosto zbytečné, poškodilo to celé hnutí. Já osobně jsem vždycky takovéto věci striktně odděloval. Věci, které patřily pod hnutí, byly pod hnutím,“ uvedl předseda hnutí ANO podle Seznam Zpráv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články