Bohuslav Svoboda kandiduje na primátora Prahy. Chce se věnovat hlavně dopravě

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda jde znovu do boje o primátorské křeslo. Kampaň zahájil na pražském Petříně. O Prahu se Svoboda utká s Čižinským a Hřibem.

i Zdroj fotografie: ODS
                   

Podle Novinek zahájila vládní koalice SPOLU během nedělního odpoledne v Praze kampaň do komunálních voleb. Kandidátem na primátora je občanský demokrat Bohuslav Svoboda, který jím byl již v letech 2010 až 2013. Premiér a předseda ODS Petr Fiala uvedl, že se projekt koalice ukázal jako úspěšný, píší dále Novinky.

Praha prý potřebuje pravicovou vládu

„Přesvědčili jsme voliče, že naše spojení má smysl, že dokážeme věci měnit. Voliči nám dali šanci, abychom tu změnu v České republice provedli, a my ji děláme. Děláme ji ve velmi obtížných podmínkách, máme co napravovat,“ citovaly Novinky Fialu.  „To, co se normálně dohaduje po volbách, o co se ty strany dohadují, my máme projednáno dopředu,“ citovaly dále Novinky Svobodu, při zahájení kampaně na pražském Petříně.

„Musíme vyhrát tak, aby nebylo možné bez SPOLU vládnout pražskému magistrátu,“ citovaly Novinky předsedu pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila s tím, že jeho strana je nyní jako jediná z vládní koalice ve vedení hlavního města. Podle něj Praha potřebuje pravicovou vládu, která napraví aktivisty poškozenou Prahu, zejména oblast dopravy. Koalice si podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dává za cíl zisk 40 procent hlasů, uvádí Novinky.

Pražská doprava prioritou

Bohuslav Svoboda určil ve svém volebním programu dva hlavní cíle, kterým se chce věnovat. „Dlouhodobě neřešené otázky, hlavně v dopravě, která se nijak nevyvíjí. Dále otázka bydlení a stavění, která je v Praze dlouhodobě zanedbávána, ta je naprosto zásadní. Ten problém navíc zesílí, protože se k nám dostává poměrně veliké množství lidí z Ukrajiny,“ uvedl pro Události247.

Současný primátor Zdeněk Hřib bude znovu kandidovat. „Chceme pokračovat s radou ve stejném složení, abychom zachovali politickou stabilitu. Já jsem teď provedl naše město dvěma bezprecedentními krizemi, uprchlickou a koronavirovou. Takže nemám čas sledovat, koho jednotlivé strany nasazují,“ citoval web TN Hřiba. Podle Novinek se v Praze při posledních primátorských volbách rozdělilo 65 mandátů pro pět subjektů. V zastupitelstvu zasedalo 14 zastupitelů ODS, shodně 13 za Piráty, Prahu sobě, koalici STAN a TOP 09, 12 za hnutí ANO.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články