Zimní oblečení můžeme podle meteoroložky schovat do skříně. Příští týden se teploty v Česku mohou přiblížit i třiceti stupňům

Tento týden přinesl jarní teploty, ale také více oblačnosti a deště. Od příštího týdne už by ale měly rtutě teploměrů atakovat 25 stupňů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do střední Evropy bude proudit horký vzduch ze Sahary. Jak píší Novinky, příští týden by tak teploty mohly atakovat dokonce třicet stupňů. Mělo by však být také oblačno až zataženo s ojedinělými přeháňkami. O tomto víkendu se začne ze Severního moře přesouvat do střední Evropy tlaková výše a později bude na její zadní straně proudit od jihozápadu na naše území teplý vzduch. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.

Víkend bude oblačný, teploty okolo dvacítky

Během dnešního dne se postupně na většině území vyskytnou přeháňky, večer už budou od západu srážky ubývat, vyplývá dále z informací Českého hydrometeorologického ústavu. Oblačno až polojasno a ojedinělé přeháňky nás čekají i v pátek. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C, na jihovýchodě dosáhnou až 22 stupňů, píše iDnes.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obloha

Oblačnou až polojasnou oblohu nabídne i víkend. Na jihu a východě se mohou místy objevit i přeháňky nebo bouřky, píše iDnes. V noci teploty klesnou k 11 až 7 °C. Přes den se ale dle iDnesu rtuť teploměru vyšplhá místy až k 21 stupňům. Neděle bude velmi podobná. Skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky. Nejvyšší denní teploty podle ČHMÚ vystoupají na 18 až 22 °C, na západě Čech jen okolo šestnáctky.

Z jarních brzy do letních teplot

Opravdu letních teplot se dočkáme příští týden. Meteoroložka Dagmar Honsová Událostem247 řekla, že studenějších dnů se nyní obávat nemusíme. „Zimní oblečení už opravdu potřebovat nebudeme. Máme před sebou převážně slunečný a teplý týden, kdy bude převládat jasno nebo polojasno. Už ve středu nás čekají odpolední maxima až 25 stupňů Celsia.“

iZdroj fotografie: Depositphotos
Letní počasí

Také příští víkend už nabídne vyšší teploty a můžeme se těšit i na první letní den. „Převládat bude polojasno a srážky se budou vyskytovat pouze při zvětšené oblačnosti. Teploty budou v maximech kulminovat na 26 stupních,“ doplnila pro Události247 Honsová. Letní den je takový, kdy teploty přesáhnou 25 stupňů. V předchozích letech zažilo Česko první letní den už 31. března. Poslední dva roky to bylo na konci dubna. První tropický den, kdy teploty dosáhnou alespoň 30 stupňů, jsme si minulý rok užívali už 10. května.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články