Jak prezidentští kandidáti komunikují s voliči? Pavel na motorce, Babiš v obytňáku a Středula na internetu

Podle nedávno zveřejněného volebního modelu agentury Median mají největší šance v prezidentské volbě Andrej Babiš, Petr Pavel a Josef Středula.

i Zdroj fotografie: S vědomím Andreje Babiše / Facebook
                   

Svůj záměr ucházet se o post hlavy státu však zatím oznámil pouze odborářský předák Středula. Informuje o tom CNN Prima News. Učinil tak krátce poté, co ho znovu zvolili za předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů. Sběr podpisů na podporu jeho kandidatury už začal, píše dále CNN Prima News. Babiš ani Pavel zatím oficiální prohlášení nevydali. Volba se uskuteční na začátku roku 2023.

Nejlepší je kontaktní kampaň

Středula je dle zjištění CNN Prima News už delší dobu aktivní na sociálních sítích. Pravidelně tam komentuje politické a ekonomické dění a často kritizuje vládu premiéra Petra Fialy, informuje CNN Prima News. Sdílí také fotky ze svého setkávání s občany, v poslední době například ze střední školy nebo z jízdy králů. Středula už také zveřejnil webovou stránku ke své kandidatuře. Lidé na ní najdou například hesla jako „Chceme prezidenta, který nám rozumí“ nebo mohou rovnou podpisem podpořit Středulovu kandidaturu.

iZdroj fotografie: S vědomím iniciativy Spolu silnější / Facebook
Petr Pavel

Aktivní je také generál Petr Pavel. S voliči už delší dobu komunikuje prostřednictvím své inciativy Spolu silnější, kterou založil na jaře roku 2020. Na webu jsou k vidění fotky z Pavlových setkání s občany. V poslední době měl například debatu s gymnazisty, výročí 8. května, píše CNN Prima News. Za voliči vyrazil i na motorce. Pavel ale stejně jako Andrej Babiš svou kandidaturu zatím oficiálně neoznámil. Naznačil však, že více se voliči dozví v září nebo v říjnu, informuje CNN Prima News.

Čím skromnější, tím větší podpora voličů

Bývalý premiér Babiš už v půlce května vyrazil na turné za voliči se svým obytným vozem. Už dříve uvedl, že na svých cestách si chce povídat s lidmi. Vůz je polepený nápisy „Zase bude líp!“ a „Za Babiše bylo líp!“, které se v poslední době objevují také na billboardech hnutí ANO. Babiš však podle CNN Prima News tvrdí, že nejde o kampaň, ale o cestu za voliči. Na webu ANO najdou zájemci kalendář, kde mohou předsedu hnutí potkat. Tento týden by měl rozdávat autogramy například v Rakovníku, Chomutově a v Kadani.

iZdroj fotografie: Pixabay
Pražský hrad

Pro každého kandidáta platí, že by to mělo být kontaktní,“ řekl Událostem247 ke kampani politolog Jan Kubáček. „Kromě toho, že neprovokuje okázalostí, například nějakými politickými festivaly, tak se ukazuje, že čím je kampaň skromnější a účelnější, tím je to lepší. Proto vítězí různé varianty právě vozidel, velorexů, motorek a skútrů. Zkrátka pokud je to civilní a opravdu z toho čiší kontaktnost, tak je to pro toho politika to nejlepší řešení, které se pak vrací v podoře veřejnosti,“ doplnil Kubáček pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články