Řízek za 49 Kč, halušky za 52: České jídelny nabízí strávníkům pokrmy za lidové ceny

Některé restaurace a školní jídelny nabízejí lidem levné obědy do sta korun.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Události247 před časem informovaly o tom, že čím dál více lidí objevuje výhodnou možnost stravování například ve školních jídelnách. Mnohé z nich totiž nabízí také obědy pro veřejnost, které vyjdou třeba na 80 korun. Například jedna z brněnských škol pak dokonce obědy pro cizí strávníky prodávala za pouhých 65 korun. 

Kde se dá levně najíst

Holandský řízek za 49 korun nebo roštěnka za 80. Přesně za podobné lidové ceny se mohou najíst lidé v jídelně na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem. Informoval o tom web CNN Prima News. V nabídce tam je každý den šest až osm hlavních jídel a k tomu dvě až tři polévky. Menu se navíc denně obměňuje. „Nejvíc se prodává španělský ptáček, rajská omáčka, svíčková a špagety. Nejdražší je roštěnka,“ uvedla pro CNN Prima News vedoucí provozovny Andrea Zaorálkova.

iZdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
V některých jídelnách se mohou lidé stále najíst pod 100 korun

Levně najíst se dá i v centru Ostravy. V tamní jídelně mají lidé k dispozici hned tři hlavní jídla do 100 korun. Jsou to fazolky na smetaně, kuřecí řízek a těstoviny se špenátem a kuřecím masem. Do sta korun se lidé naobědvají třeba i ve středočeském Berouně. V řeznictví na náměstí tam mají moravského vrabce za 59 a halušky z uzeným masem za 52 korun, píše dále CNN Prima News. Řada lidí dnes chodí na meníčko méně často než dříve. Další hledají alternativy, kterými jsou často právě jídelny, dodává web iDnes.

Oběd do stovky

Oběd do sta korun se dá najít také třeba v restauracích obchodního řetězce Globus. Polévka tam stojí okolo 30 korun, vybraná jídla pak okolo 70 korun. Například těstoviny s kuřecím masem, rajčetem a sýrem si můžete dát za 79 korun. Vepřový vrabec, kysané zelí a houskový knedlík stojí 99 korun. „Do Globusu jezdíme jednou za týden nakupovat a pokaždé to spojíme i s obědem. Je fakt, že je tam většinou pořádně narváno,“ řekl Událostem247 Milan Koubek z Brna.

iZdroj fotografie: Abraham / Creative Commons / CC-BY-SA
Především školní jídelny nabízí strávníkům pokrmy za přijatelné ceny

Levné obědy pro veřejnost nabízí také některé školy. Například škola v pražských Stodůlkách pro cizí strávníky vydává obědy za 77 korun. V ceně je polévka, jedno ze dvou jídel a k tomu ještě dostanete moučník. Zájemci si ovšem na jídlo musí donést vlastní nádobí, ve kterém si ho odnesou domů. Základní škola Česká ves pro cizí strávníky vaří za 81 korun. S rozvozem pak zaplatí 86 korun. Podobných škol, které umožňují levně se najíst je čím dál víc a zájem lidí roste.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články