Seznamky zaplavili lovci Ukrajinek. Hlavním požadavkem je, aby žena nebyla emancipovaná

Mladá žena do 30 let, štíhlé postavy a dobrá kuchařka. To jsou hlavní požadavky mužů na partnerku z Ukrajiny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina zájemců o seznámení s ukrajinskou ženou podle iDnes vnímá jako submisivní sílu v domácnosti. Jak dále píše iDnes, teď se přesunuli na online seznamky, kde si zkouší najít ženu. Tento trend se ale poslední dobou objevuje nejen v Česku, ale i jinde ve světě. Velký důraz kladou muži na to, aby jejich partnerka nebyla emancipovaná jako je většina českých žen, uvádí iDnes.

Některé mýty o emancipaci stále trvají

Ohledně ukrajinských žen mezi muži stále dle iDnes převládají jisté stereotypy. Například že jsou méně emancipované, submisivnější a více orientované na vedení domácnosti. Jedna ze stránek, která nabízí seznámení pouze s ukrajinskými ženami, a která existovala už před válkou, podle iDnes ohledně ukrajinských žen uvádí, že „pro ně není typické moc vysoké sebevědomí i když vědí, že jsou krásné. Jsou důkazem toho, že za perfektním vzhledem modelek se schovává skromnost a schopnost porozumět milovanému člověku v obtížné situaci,“ píše iDnes.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Mladá dívka z Ukrajiny

O českých ženách stránka píše, že „ve většině českých rodin je připravují na roli úspěšné ženy, a manželky. Starostlivé matky a hospodyně pak až na místo druhé.“ Podle psycholožky Ludmily Mrkvicové jsou opravdu Češky čím dál emancipovanější. „Kdybychom to srovnali s dávnými časy, kdy žena byla více podrobena muži, tak dneska jsou ženy velmi sebejisté a nemají problém mít vedoucí role, a to i v partnerství,“ řekla pro Události247.

Zájem o ženy z Ukrajiny je i v Polsku

Na zvýšenou poptávku po ukrajinských ženách upozorňoval už na začátku dubna kanadský server CTV News Montreal. Jak my ale můžeme vědět, že ty Ukrajinky jsou opravdu méně emancipované, jak to mohou vědět ti muži? Oni se jen domnívají. Ale rozumím, že by to chtěli zkusit, protože české ženy jsou pro ně moc emancipované,“ řekla Událostem247 Mrkvicová. Socioložka Lenka Simerská pro iDNES připomněla, že ženy z Ukrajiny nejsou armádou uklízeček a domácích pečovatelek, ale různorodá skupina všech možných profesí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Svatba

Zájem o seznámení s Ukrajinkami mají také Poláci. Jak píší České noviny, tyto ženy podle nich ještě „nejsou tolik zkažené západoevropským blahobytem.“ Aby se spojili se ženami z Ukrajiny, vznikla skupina na Facebooku Polák hledá ukrajinskou manželku. Ukrajinka hledá polského manžela. Podle Českých novin už má několik tisíc členů. Ti zde zveřejňují své fotky s krátkým sdělením, například: „Mám firmu a byt ve Varšavě“ nebo „Seznámím se s Ukrajinkou do 40 let. Sám s bytem,“ uvádí dále České noviny. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články