Tereza H. chce očistit své jméno. Podle vlastních slov se poučila

Dnes 26letá žena byla před čtyřmi lety zadržena na letišti v Pákistánu, protože měla v kufru skoro 9 kilogramů heroinu. V tamním vězení měla strávit 8 let.

i Zdroj fotografie: S vědomím Terezy Hlůškové / Facebook
                   

Tereza H. byla nakonec zproštěna viny a po dlouhých měsících se konečně mohla vrátit do České republiky, píše o tom CNN Prima News. Mladá žena v rozhovoru pro magazín Reportér řekla, že se z nepříjemné zkušenosti poučila a už má také práci. Neprozradila však jakou, píše dále server Reportér.

Učinila pokání

Terezin návrat do České republiky nebyl jednoduchý, připomíná Onlyu. Nejdříve se musela ukrývat v Pákistánu. Proti jejímu propuštění se postavili místní celníci, kteří chtěli najít co nejvíce důkazů o tom, že skutečně pašovala drogy, a že dobře věděla o tom, co dělá, píše dále CNN Prima News. Hlůšková totiž tvrdila, že o pašování drog neměla ani tušení. Do země prý přijela pracovat jako modelka a drogy v jejím kufru se objevily náhodně. Na podzim roku 2021 byla mladá žena zproštěna obvinění, píše Reportér.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kontrola na letišti

Byla jsem hloupá a naivní. Omlouvám se za to, co jsem udělala a co všechno jsem tím způsobila. Ráda bych také apelovala na všechny ostatní, aby se do podobné situace nikdy nedostali. Aby nikdy neřešili svůj život vidinou krátkozrakého výdělku a aby měli rozum a odmítli zdánlivě lukrativní nabídky na focení v cizině a život modelky – tedy pokud se skutečně nejedná o vážně míněnou práci v prostředí profesionálů, kteří jsou zárukou, že dívka nebude zneužita k pašování drog,“ uvedla Tereza H. pro magazín Reportér.

Radikální změna image

V pondělí si Tereza H. navíc založila účet na sociální sítí Instagram, kde pravidelně informuje o svých pokrocích. Například, že si už našla práci. „Mám ji. Není to společnice ani dealerka, ani nic ilegálního,“ napsala. „Jsem splachovací a zakládám si na své silné povaze, ale netvrdím, že mě nemrzí názory a komentáře lidí, kteří neví ani půlku. No jo, blonďatá mladá bílá holka zadržená v Pákistánu na letišti, to byla opravdu senzace pro některá nejmenovaná média, která ze mě udělala bestii a zlého člověka,“ doplnila pro magazín Reportér.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Drogy

Obecně platí, že když člověk zažije velké trauma, což tato žena zažila, tak to ovlivní jeho vnímání světa a hodnotový systém,“ řekla pro Události247 psycholožka Ludmila Mrkvicová. „U citlivých a vnímavých lidí může dojít k rozvoji posttraumatické stresové poruchy, a to jsou potom trvalé následky. I kdyby nebyla velmi citlivou a vnímavou osobností, tak v sociální oblasti bude už asi ostražitější, nejistější a bude záležet na okolí, jak ji bude přijímat. Nemohu vyloučit, že bude potřebovat i odbornou pomoc,“ dodala psycholožka pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů