Učně, který měl na kantora zaútočit mačetou, předal policii jeho dědeček. Vnuk měl prý s učitelem dlouhodobé spory

K brutálnímu činu došlo ve čtvrtek 31. března krátce před polednem ve čtvrtém patře budovy Středního odborného učiliště Ohradní v Praze 4.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Student třetího ročníku měl kantora napadnout mačetou v jeho kabinetu a krátce po útoku z místa činu utéci. Učitel na následky zranění zemřel. Policisté agresora zanedlouho dopadli v 11 kilometrů vzdálených Dolních Břežanech. Jak píší Novinky, policii mladíka předal jeho dědeček. Z toho, co se stalo, se prý nemůže vzpamatovat. Vnuk byl podle něj hodný a všem pomáhal.

Policie mlčí

Mladíka prý zahlédl, když jel autem domů, jak jde po cyklostezce. V tom okamžiku starší muž ještě nevěděl, co se stalo. Zastavil a vnuka pozval do auta. Pak dědečkovi zavolal jeho syn s tím, že pro mladíka jede policie. Policejní mluvčí Jan Rybanský Událostem247 řekl, že k vlastnímu zadržení se v tuto chvíli vzhledem k fázi přípravného řízení vyjadřovat nemůže.

Mohu říci pouze to, že kriminalisté na místě zjistili několik informací, na základě kterých vytipovali místa, na kterých by se podezřelý mohl nacházet. Na ta místa pak vyjely policejní hlídky, kde se skutečně v Dolních Břežanech mladík nacházel, byl v autě. Policisté z kriminální služby následně mladíka zadrželi. V tuto chvíli nemohu vlastní zadržení více komentovat,“ vysvětlil Rybanský. Soud o víkendu mladíka poslal do vazby. Je obviněn z vraždy a hrozí mu až 20 let vězení.

Někteří studenti si na kantora stěžovali

Student měl mít údajně problém v předmětu sdělovací technika. Podle CNN Prima NEWS mu hrozilo, že nebude připuštěn k závěrečným zkouškám. Kdyby je absolvoval, v příštím roce by měl šanci dodělat maturitu. Z tragédie jsou v šoku také obyvatelé Vraného nad Vltavou. Rodinu zadrženého mladíka popisují jako milou a přátelskou. Podle nich se muselo jednat o nějaký zkrat.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Výuka

Zavražděný učitel se kromě učení věnoval také józe. S manželkou měl tři děti a byl předsedou výkonného výboru Českého svazu jógy a cvičitelem. Podle jeho kolegů to byl pedagog s velkým P a vždy se snažil dostat ze žáků alespoň minimum, které budou potřebovat k závěrečným zkouškám. Nikdy ho prý neslyšeli křičet a vždy se snažil spory řešit domluvou. Někteří studenti to však vidí jinak. Mladíka měl dokonce podle informací jednoho ze spolužáků před útokem u tabule ponižovat a zkoušet celou hodinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa