Už více než týden mohou neočkovaní využívat veškerých služeb. Dramatický nárůst návštěv ale provozovatelé zatím nehlásí

Česko pozvolna rozvolňuje. V první polovině února se zrušilo prokazování se covid pasy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O situaci po více než týdnu bez opatření, které nařizovalo prokazovat se certifikátem o očkování či proděláním nemoci covid-19, informoval portál TN. Ještě před několika dny si neočkovaní nemohli zajít do restaurace, či navštívit kino. Od 9. února se však již nikdo nemusí prokazovat bezinfekčností.

V aquaparcích se návštěvnost zvýšila

Pro všechny je tak opět možné volně navštěvovat různá kulturní zařízení. V provozovnách akvaparků se návštěvnost okamžitě zvýšila. Ihned po zrušení veškerých kontrol jsme zaznamenali skok v návštěvnosti ze dne na den asi o 30 %. Víkendová návštěvnost také poskočila o více než 15 %,“ sdělila ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.  

iZdroj fotografie: Pixabay
Aquapark

Větší návštěvnost zaznamenali například i v plaveckém bazénu na Podolí v Praze. „Zatím se jedná o desítky lidí, ale předpokládáme, že postupem času se k nám vrátí další návštěvníci, tak jak tomu bylo v minulosti,“ citoval web Naše voda ředitele podolského bazénu Jana Bezděka.

U služeb je to různé

Jak zrušení opatření ovlivnilo restauratéry sdělil Událostem247 prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. „S výjimkou Valentýna nijak zásadně. Návštěvnost se zvýšila na horách, a to z důvodu jarních prázdnin. Co je smutné na tom případu je, co jsme se dozvěděli ve čtvrtek. Médii proběhla informace, že hygienická stanice nezastavila činnost restauračních zařízení, která v minulosti nedodržovala protiepidemická opatření. Takový krok je velice nefér vůči restauratérům, kteří byli poctivý a opatření dodržovali,“ uvedl.

iRestaurace

V některých oblastech se však nic nezměnilo. Například v Divadle na Vinohradech nezaznamenali výrazné změny. V Národním divadle v Praze také zůstává vše při starém. Uživatelské chování diváků se však změnilo již v minulém období. Diváci nenakupují vstupenky s takovým předstihem. Některá představení bývala vyprodána na několik měsíců dopředu. Aktuálně doprodáváme volné vstupenky během posledních dní před konkrétní reprízou,“ vysvětlil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Návštěvnost ve službách je různá. „Po zrušení covid pasů, testování a všech omezení jsme žádnou změnu v návštěvnosti nepocítili,“ uvedla mluvčí kadeřnických a kosmetických studií Bomton Natálie Šebková. I muzea byla ovlivněna návštěvností. Nešlo však o certifikáty, ale o úbytek turistů. Navíc školní exkurze se často kvůli karanténám ruší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články