Komentář: Averze mezi ANO a ČSSD čekajícími na svůj konec znovu vytryskla. Co by bylo, kdyby bylo takových přestřelek víc?

Kvůli energetické krizi se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová obula do vlády a ministerstva průmyslu a obchodu. Premiér Andrej Babiš jí to vrátil.

i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Důstojnému odchodu ze Strakovy akademie brání současné vládě ANO a ČSSD tahanice s anticovidovým týmem koalice Spolu kolem koronavirového průšvihu, nemluvě o maléru s pádem energetických firem, růstem inflace, zdražováním a podobně. Aby balení kufrů neproběhlo v klidu a s nadhledem, se starají i sami členové vlády, kteří si coby koaliční partneři před pár lety podali ruce ke zdárné spolupráci.

Zhrzení a zklamaní na odchodu

Zhrzenost sociálních demokratů, kteří se ještě nevzpamatovali po volebním debaklu, jde velká. Zklamání ANO z toho, že nesestavuje novou vládu jakbysmet. Před ministryní práce a sociálních věcí je pravděpodobně kandidatura na šéfku strany a tak se snaží být vidět. Distancovat se od ANO, které se podepsalo na propadu ČSSD, by ostatně Maláčové mohlo v boji o stranické lídrovství prospět.

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Jana Maláčová a Andrej Babiš

Rozbuškou mediální strkanice s Andrejem Babišem se tentokrát stala právě energetická krize. Ta v Česku vyústila v pád Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů energií. Klienti se ocitli ve spárech dodavatelů poslední instance, kteří jim předepsali takové měsíční zálohy, že seniorům na ně nestačil ani celý starobní důchod, včetně vdovského. Informoval o tom například web Forum24.

Hájí zelené fanatiky

Podle Maláčové za to může vláda, respektive ministerstvo průmyslu a obchodu pod vedením Karla Havlíčka z ANO. V energetické otázce prý selhalo. Nutno podotknout, že na tom něco je. Andreje Babiše to ale vytočilo a svého ministra se zastal.  Maláčová prý nerozumí postavení Česka v boji se zvyšováním cen, o čemž bylo možné se dovědět například na serveru Novinky. A za ten růst mohou zelení fanatici, jejichž zájmy ministryně hájí.

iZdroj fotografie: s vědomím Ivana Bartoše / Facebook
PirSTAN a SPOLU

Dlouhodobá averze uvnitř dosluhující vládní dvoukoalice vytryskla znovu navenek. Jako bezvýznamná slovní strkanice frustrovaných partnerů, kteří v demisi čekají na svůj konec. Katarze v přímém přenosu. Těžko si teď představit situaci, kdy se nehádají jen dva, ale třeba pět koaličních partnerů (možná jen čtyři a otloukánek). Jak asi bude vypadat takové vybublání emocí, frustrací, názorů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů