Babišovy zdravotní problémy přetrvávají. Expremiér zůstává v pražské nemocnici IKEM a ruší program

Andrej Babiš vyhledal lékařskou pomoc už v pátek. Důvodem měly být nespecifikované zdravotní problémy. Kvůli tomu následně zrušil i nedělní účast v televizním pořadu.

i Zdroj fotografie: Lucie Bartoš / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mluvčí hnutí ANO Martin Vodička původně informoval o tom, že měl bývalý premiér Andrej Babiš v pátek jen lehkou indispozici. „Už je v pořádku,“ cituje Vodičkovo páteční prohlášení server iRozhlas. Následně se ale objevily informace, že předseda hnutí ANO je v pražské nemocnici IKEM znovu. Není přitom zcela jasné, jestli v ní zůstal od pátku, nebo se do ní musel vrátit.

Fiala popřál brzké uzdravení

Přetrvávající zdravotní problémy potvrzuje i vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS) na sociální síti Twitter. „Přeji Andreji Babišovi, ať je mu brzy lépe. V televizní debatě se potkáme jindy, zdraví je přednější,“ napsal šéf ODS a předseda vlády. Narážel tak na skutečnost, že Babiš zrušil svou nedělní účast v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové. Předseda hnutí ANO Fialovi za přání brzkého uzdravení v komentáři poděkoval.

Informaci o zrušení Babišovi účasti v diskusním pořadu potvrdila také sama televize CNN Prima NEWS. Podle ní expremiér zrušil veškerý svů program. V sobotu dopoledne se k celé situaci vyjádřil i sám Babiš. O zrušení účasti v pořadu informoval na sociální síti Facebook. V příspěvku uvedl, že je stále hospitalizovaný v pražském IKEMu. Zároveň si pochvaloval, že se tam o něj dobře starají. „Zítra nebudu v Partii, tak jestli jste se těšili, moc se omlouvám,“ zakončil Babiš svůj krátký příspěvek.

Nejde o první Babišovy zdravotní problémy

Důvod svého pobytu v nemocnici ale předseda hnutí ANO neuvedl. Podle dostupných informací tam kvůli zdravotním problémům podstupuje sérii vyšetření, které mají najít příčinu zdravotní indispozice. Nejde přitom o první případ, kdy má bývalý předseda vlády zdravotní problémy. Loni v červnu byl Babiš vyšetřován kvůli vysokému krevnímu tlaku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Andrej Babiš

Kvůli tomu tehdy zrušil například účast na konferenci v Bratislavě. Vysoký tlak byl také důvodem, proč bývalý premiér zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově v roce 2018. Tehdy mu měla kvůli problémům s vysokým tlakem prasknout žilka v oku. V té době informoval Babiš veřejnost také o tom, že mu stres způsobuje migrény.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články