Nákupy v Polsku nebyly nikdy výhodnější: K sousedům se dá z Česka dopravit za 10 korun

Cesty za potravinami do Polska absolvuje stále více Čechů. Některá města se to snaží lidem usnadnit a pořádají do sousední země levné zájezdy.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Velmi levně se do Polska dostanou na nákup hlavně senioři z Karviné. Web TN píše, že autobusem se díky organizovanému zájezdu dostanou do sousední země jen za 10 korun. „Dopravce ČSAD Karviná, člen skupiny Transdev, ve spolupráci se statutárním městem Karviná a za podpory nadace OKD, opět spouští provoz pravidelné komerční linky Karviná – Jastrzębie-Zdrój,“ uvádí dopravce na svých stránkách. Přestože nejlevněji se za nákupy mohou vypravit hlavně lidé nad 65 let, ani pro ostatní cena jízdenky není nijak dramatická.

Běžný cestující platí 40 korun

Jízdenku není nutné shánět předem, protože je k zakoupení přímo u řidiče. „Letos budou pravidelně jezdit 4 spoje každý pracovní den,“ uvádí dále dopravce. Web TN upozorňuje, že mezinárodní linka mezi Karvinou a polskou Jastrzębie-Zdrój se spouští právě dnes. Na zájemce čeká další dobrá zpráva, jak oznámil facebookový profil Karviná ŽIJE. Autobusy budou zastavovat přímo u dvou velkých nákupních center v polském městě. Nakupující se dostanou přímo k oblíbené Biedronce i ke Kauflandu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Cestovky pořádají zájezdy na nákupy do Polska také například ze Slaného, Prahy, Kladna, Tábora či Benešova

Nejen ze severomoravského města je možné za nákupy do Polska organizovaně vyrazit. Jednodenní zájezdy se pořádají i ze vzdálenějších českých měst. Z Olomouce a Brna například vyjíždí některé linky do polského Těšína. „Dopoledne nákupy na tržišti při ulicích Katowicka a Stawowa. V blízkosti je také například Kaufland. Zhruba po třech hodinách přejezd k dalšímu tržišti, které se nachází v centru města na nábřeží řeky Olše,“ cituje web TN z nabídky cestovní kanceláře ČEBUS. Lidé za takový celodenní výlet zalplatí 450 korun.

Ušetřit se dají v Polsku tisíce

Některým se vyplatí vyrazit za levnějšími nákupy i vlastním automobilem. Na nákup do Polska jezdí pravidelně senior Zdeněk z Liberce. Podle jeho propočtů nákup, za který zaplatí v sousední zemi 1 500 korun, by ho v Česku vyšel na částku kolem tří tisíc. „Měsíčně tak ušetříme i polovinu toho, co dávám za jídlo,“ uvedl muž pro web iDnes, proč jednou za měsíc s manželkou za nákupy do Bogatynie vyráží.

Právě v tomto polském městě se ale obyvatelům nájezdy Čechů nelíbí, jak Události247 psaly loni v prosinci. Radní Bogatynie Artur Sienkiewicz dokonce Čechům rozdával na parkovištích letáky, ve kterých je žádal o slušné chování a nevykupování potravin. Reagoval tím na kauzy, ve kterých se čeští zákazníci měli chovat jako dobytek či sarančata, jak upozorňovaly Události247 v loňském roce. Docházelo k tomu hlavně v předvánočním období a není vyloučeno, že se to bude kolem Velikonoc opakovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Ondřej Trčálek
Autor článku

Ondřej Trčálek

Baví mě čtenářům poskytovat fakta a dávat je do souvislostí. Působil jsem v rádiích Orion a Kiss Morava. Od roku 2005 jsem vyráběl reportáže pro několik televizí. Inspiraci hledám především v hudbě.

Zobrazit další články