Žije ještě Putin? Zelenskyj si není vůbec jistý

Ukrajinská hlava státu promluvila ve čtvrtek v rámci výročního shromáždění Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

i Zdroj fotografie: Пресс-служба Президента Украины / Creative Commons / CC BY
                   

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že neví, s kým by měl v Rusku mluvit o míru, protože si „není jistý, zda je Vladimir Putin stále naživu“, informuje web Express. Ukrajinský vůdce vystoupil na Světovém ekonomickém fóru prostřednictvím videohovoru během „ukrajinské snídaně“. Nechápu, s kým a o čem mám mluvit. Dokonce se ani nevyznám v tom, jestli je (Putin) stále naživu. Nevím, kdo rozhoduje, jaká skupina lidí. Když mluvíme o ‚mírových rozhovorech‘, tak vůbec nechápu, s kým je mám vést,“ cituje Zelenského server Novinky.

Peskov: Putin a Rusko budou existovat

V té souvislosti připomněl nedávná televizní vystoupení šéfa Kremlu, na kterých byl podle odborníků Putin na falešném pozadí. Opět se tak rozvířily spekulace o dvojnících ruského prezidenta. O tom, že je možné, že reálného Putina už několik měsíců nikdo neviděl, psaly Události247 v říjnu. Není to přitom tak, že by ruský vůdce nikde nevystupoval, jen není jasné, jestli je to on. Ve středu například Putin navštívil památník druhé světové války v Petrohradu v rámci 80. výročí sovětské bitvy s nacisty, připomíná Express. Později se objevil v továrně na zbraně.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov na středu avizoval i státní projev, ten se ale nakonec neuskutečnil. Na Zelenského vyjádření ohledně Putina ale mluvčí prezidenta reagoval velmi záhy. „Je zřejmé, že Rusko a Putin jsou pro Ukrajinu a Zelenského velkým problémem. Je také zřejmé, z čistě psychologického hlediska, že pan Zelenskyj by preferoval, aby Putin ani Rusko neexistovali. Čím dřív si ukrajinský režim uvědomí, že Rusko i Putin existovat budou, a čím dřív se zbaví všeho protiruského, tím lépe pro Ukrajinu,“ cituje Peskova server Novinky.

Upravená videa s Putinem

Web Express připomíná, že Putin se ale viditelně sám stahuje z veřejného prostoru. Na konci loňského roku zrušil například tiskovou konferenci, na které tradičně několik hodin odpovídal na dotazy, na neurčito bylo odloženo také jeho vystoupení před ruskými politiky. Odborníci mají za to, že důvodem je strach o bezpečnost. Tím by se vysvětlila také spekulace, že při jeho projevech je obklopen prověřenými ,,herci“, kteří se vydávají za běžné civilisty.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kreml je nejstřeženějším místem v celém Rusku, dříve byl sídlem carů, dnes prezidenta

Projevy mají vznikat často také bez lidí. Technikou takzvaného barevného klíčování, kdy je natočen předmět nebo osoba v popředí a později je k tomu přidáno zvlášť natočené pozadí, mělo vzniknout i video Putinova novoročního projevu, píše web Novinky. Na něm šéf Kremlu stojí před skupinou ruských vojáků. I kvůli tomu se stal Putin terčem posměchu, jak Události247 psaly před pár dny.

Žije podle vás Putin, nebo jsou jeho dvojníci posíláni na akce a shromáždění?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále