Český obchod s potravinami se zbláznil, lidé jsou z jeho akcí nadšeni. Peníze na nákup zdarma, něco takového tady ještě nebylo

Obchodníci se snaží v době krize nalákat, co nejvíce zákazníků na slevy. Některé výhody lidem mohou výrazně pomoci ušetřit.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Jeden z nejvíce zasažených segmentů inflací jsou potraviny. Jejich ceny v letošním roce rostou nahoru rychlým tempem, což dopadá na rozpočty domácností. Některé mají problém vyjít každý měsíc s finančními prostředky, a proto hledají způsoby, jak co nejvíce na nákupu potravin ušetřit. Řešení se nabízí mnoho. Spousta lidí si oblíbila nákupy v takzvaných levných potravinách, jak Události247 informovaly zde. Je v nich často možné najít za velmi příznivou cenu i produkty, u kterých brzy vyprší minimální trvanlivost.

Pravidelné nákupy se vyplatí

Další možností je sledování slev ve všech blízkých supermarketech a produkty v akci zakoupit ve větším množství do zásoby. Řadě lidem pomáhají udržet rodinný rozpočet v mezích také slevové kartičky, které nabízí mnoho supermarketů. Při větším nákupu je možné díky vlastnictví věrnostní kartičky ušetřit i tisíce korun, jak Události247 psaly zde. Výhody ale čekají i na ty, kteří rádi nakupují potraviny online. Český obchod Rohlík nabízí zajímavé bonusy pro členy Klubu Rohlíček.

Při nákupu nad 2 tisíce korun získá zákazník 100 kreditů, které může při dalším nákupu proměnit za slevu ve výši 100 korun. Mnoho lidí je z toho nadšeno. „S rodinou to využíváme, nemusí se to zdát jako moc velká částka, ale objednáváme často větší nákupy a stane se, že díky tomu máme i skoro tisícovku měsíčně,“ uvedla pro Události247 čtenářka Jarmila K. K tomu mají navíc členové dopravu zdarma v předepsaných časech během týdne. Kdykoliv pak mají dopravu zdarma, včetně té expresní čtyřikrát do měsíce, i majitelé Premium účtu. Ten už ale není zdarma.

Oběd za pár korun

Ročně za něj zájemci zaplatí 1999 korun. Kromě dopravy zdarma získají také vybrané zboží se slevou 15 až 20 procent, což se pravidelným nakupujícím může vyplatit. Nejen Rohlík se snaží svým zákazníkům vyjít v náročné době co nejvíce vstříc. Globus se například snaží lidem nabídnout jídlo za přijatelné ceny. Ve svých kantýnách proto řetězec nezvedl ceny a zájemci si mohou pochutnat například na fazolovém guláši s houbami za příjemných 55 korun, Události247 psaly zde.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Obchodní řetězec Globus nabízí ve svých jídelnách jednoduchá a levná jídla. Houbové rizoto vyjde na necelých 60 korun.

Globus brzy zřejmě nebude jediný, který bude schopný veřejnosti nabídnout teplé jídlo za nízkou cenu. O této možnosti uvažuje také Albert. Už nyní testuje řetězec jako pilotní projekt svou kantýnu v pražských Nových Butovicích, kde se mohou zaměstnanci naobědvat za 30 korun. O těchto plánech informovaly také Události247. Přijatelných cen hypermarket dosahuje díky tomu, že se jídlo připravuje z potravinových přebytků z obchodu.

A jak řešíte obědy vy? Máte zajímavý tip, kde se naobědvat za dobrou cenu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články