Podvody na lidi tak jednoduché, že na ně vždy někdo naletí. Napálit se je přitom snadné a všechny úspory rázem zmizí v rukou podfukářů

Podvodů na internetu stále přibývá. Některé nejsou ani nijak promyšlené a přesto se řada lidí nechá napálit.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Ekonomická situace mnoha lidí kvůli výraznému zdražení v letošním roce není vůbec dobrá. Řada domácností sotva vychází se svými příjmy, některým dokonce každý měsíc schází, aby si mohli dopřát vše co potřebují. Hledají proto způsoby, jak získat nějaké peníze navíc a někdy si neuvědomují, že kvůli tomu jsou až příliš důvěřiví. To stále více otevírá možnosti podvodníkům, kteří toho neváhají využívat. Jak Události247 informovaly, neváhají zneužívat i jména známých osobností.

Řádí i falešní policisté

Je proto možné narazit na článek, podle kterého údajně Leoš Mareš nabízí aplikaci, díky které je možné pohádkově vydělat. Často je zneužívaná tvář také hokejové legendy Jaromíra Jágra. Od začátku je přitom jasné, že žádná snová aplikace, která zajistí vyšší příjmy neexistuje. Objevují se ale také podvody, které na nic nelákají a pouze zneužívají přirozeného respektu lidí z autorit. Už se neobjevují jen falešní prodejci energií či vodaři, ale podvodníci se vydávají také za policisty a i rodinné příslušníky, informují Události247 zde.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Nebezpečí na lidi číhá i při prodeji či nákupu na bazarových webech

Nejčastějšími oběťmi jsou senioři, kterým podvodníci vypráví příběh o tom, jak se ocitli ve svízelné situaci a potřebují peníze. Málokterý důchodce má to srdce údajného známého nechat na holičkách a neváhá pomoci. Devětašedesátiletý muž z Náchoda tímto způsobem přišel o celkem 40 tisíc korun. Senioři často také podlehnou trikům, které číhají na internetu. Ve své důvěřivosti proto kliknou často na nabídky jako „za zhlédnutí videa tisíce korun“, což vede nakonec k vylákaní bankovních údajů. Místo snového výdělku na lidi pak čeká vybílený účet.

Zoufalost lidí nezná mezí

Podvodníci míří na všechny věkové skupiny. Jejich triky jsou sice na první pohled často odhalitelné, protože používají překladače a nesrozumitelnost vět v českém jazyce je na první pohled pochybná. V zoufalé době ale dělají lidé zoufalé činy. A tak se někteří nechají nalákat na komentáře na sociálních sítích, ve kterých je jim slibovaná například nějaká výhra. V osobě se často vzbudí pocit, že právě ona byla vybrána a má tu jedinečnou možnost něco získat, pokud bude postupovat rychle.

Objevují se také pochybná online kasína, která slibují rychlé výdělky, jak zmiňuje ve svém videu na YouTube Mikýřova úžasná pouť internetem. Cílem se stávají často ženy, kterým je od muže slibováno, že se majetkově postará. Svou štědrost dokládá komunikací s jinými ženami, kterým pomohl. I tento příběh ale končí ztrátou peněz. Stejně jako v případě podvodu, ve kterém je zneužit prezident Miloš Zeman. Jeho fotografie figuruje v údajném byznysu se společností Agrofert. Díky dobré investici je údajně možné vydělávat tisíce eur měsíčně.

Byli jste na internetu někdy svědky podobných praktik?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články