Špatná chůze, deka na kolenou. Putin na přehlídce opět nevypadal zdravě. Další spekulace o jeho stavu se jen rojí

V souvislosti s vojenskou přehlídkou k výročí konce druhé světové války se celý svět soustředil hlavně na Putinův projev. Přehlédnout ale nešli ani jiné okolnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak připomíná server CNN Prima News, o nemoci ruského prezidenta Vladimira Putina se spekuluje už delší dobu. Debaty okolo jeho zdraví zintenzivňují především od zahájení ruské invaze na Ukrajinu, kdy je šéf Kremlu podrobněji sledovaný a známky nějaké choroby jsou tak patrné. Při pondělních oslavách Dne vítězství se velká pozornost celého světa upínala hlavně k jeho řeči, kdy se očekávalo nějaké zásadní prohlášení v souvislosti s válkou na Ukrajině. K tomu ale nedošlo. I tím má být potvrzena Putinova slabost, jak informuje server Echo24.

Deka na kolenou

Podle agentury Unian měl ruskou hlavu státu označit poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč „starým, nemocným a k smrti vyděšeným mužíčkem“. Nejen Putinova slova, ale také jeho pohyb naznačil, že není v nejlepší kondici. Když opustil ruský prezident řečnický pult a vydal se položit věnec k hrobu neznámého vojína, vypadalo to, že mu dělá problémy i chůze. Zdálo se, že se snažil zamaskovat kulhání, píše CNN Prima News.

Pozornost upoutala také deka, kterou měl šéf Kremlu přehozenou během vojenské přehlídky přes kolena. Pochopitelné by to bylo v případě, kdyby byla v Moskvě taková zima, že by všichni přítomní vyžadovali přikrývku. Váleční veteráni, kteří seděli kolem ruského prezidenta, ale deku proti chladu neměli. I další veřejné vystoupení šéfa Kremlu tak naznačuje jeho stupňující se zdravotní potíže.

Parkinson a další choroby

Nejčastěji se spekuluje o Parkinsonově chorobě. S touto domněnkou přišel už koncem roku 2020 politický analytik Valerij Solověj. Debaty ale zesílily především po zveřejnění videa z konce dubna, na kterém byl Putin zachycen chvíli předtím než přivítal běloruského vůdce Alexandra Lukašenka. Ruský prezident jednu ruku držel na hrudi a druhou svíral v pěst. Spekulaci následně podpořilo video, kde Putin jedná s ministrem obrany Sergejem Šojgou.

Na záznamu je šéf Kremlu výrazně oteklý v obličeji a po celou dobu se držel křečovitě stolu. Zvěsti o špatném zdraví rozvířily také záběry z velikonoční mše, na které Putin podivně přežvykoval. Vše ale zůstává pouze v rovině spekulací. Moskva svého vůdce nadále prezentuje jako zdravého sportovce a jakékoliv pochybnosti o Putinově zdravotním stavu odmítá. Přitom šéf Kremlu letos oslaví 70. narozeniny, a tak na ně má přirozeně i nárok.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů