Putinův zdravotní stav je opět terčem spekulací. Náladu mu ale může zlepšit návrat milenky

Nové video s ruským prezidentem Vladimirem Putinem vyvolalo důvod k dalším dohadům o jeho zdraví. Nápadná byla odulost v obličeji a křečovité držení stolu.

i Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Jak uvádí server Blesk, Kreml zveřejnil videozáznam z jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s ministrem obrany Sergejem Šojgu. Ten ruskou hlavu státu informoval o vývoji války na Ukrajině a především o podrobnostech týkajících se bojů v Mariupolu. Více než slov, která mezi oběma politiky padala, si ale lidé všímali vzhledu šéfa Kremlu. Už na první pohled je totiž zjevné, že Putin se netěší příliš dobrému zdraví. Nejvýrazněji to potvrzuje jeho nateklá tvář a krk. Velkým důvodem k dalším spekulacím o vážné nemoci, bylo ale hlavně křečovité držení okraje stolu.

Spekuluje se o Parkinsonově chorobě

Ruský prezident se ho během 12minutého rozhovoru ani na chvíli nepustil. „Zdravý prezident by se nepotřeboval rukama přidržovat a neměl by problémy s tím mít obě nohy na zemi,“ cituje vysvětlení experta na řeč těla Erika Bucy pro The Sun server CNN Prima News. Někteří lidé na nezdravost Putina pouze upozorňují, další rovnou vynášejí diagnózy. Podle britské exposlankyně Louise Menschové má ruský prezident Parkinsonovu chorobu, jak uvedla na sociální síti Twitter. Neurologickou chorobu političce měly potvrdit britské vládní zdroje.

Projevy nasvědčující Parkinsonové chorobě vidí u Putina také česká lékařka Džamila Stehlíková. „Záda jsou v háji, je schváceny korzetem a Parkinsonem. Celý oteklý, metabolický, rozvrácený, nadopovaný jako Brežněv,“ uvedla na sociální síti Twitter. Kreml se otázkám týkajících se Putinova zdraví vyhýbá. Ruský prezident je prezentován jako zdravý sportovec. Některé informace ale přesto prosakují. Nedávno přišel ruský portál Proekt s odhalením, že Putin využíval VIP pokoje Ústřední klinické nemocnice v Moskvě. Po čase pak měli lékaři za prezidentem přijíždět sami.

Milenka se vrátila „vylepšená“

Nejvíce času měl s Putinem strávit onkologický chirurg Jevgenij Selivanov, který je specialistou na rakovinu štítné žlázy. To je v souvislosti s šéfem Kremlu další často zmiňovaná diagnóza. Putinův zdravotní stav ale může, alespoň po psychické stránce, zlepšit návrat jeho nejbližší osoby do Ruska. Jak informuje server TN, ve čtvrtek byla v Moskvě spatřena bývalá gymnastka Alina Kabajevová, která je údajnou milenku ruského prezidenta.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin a Alina Kabajevová

Společně mají mít dokonce čtyři děti. Kvůli ruské invazi se Kabajevová v poslední době ukrývala na střežené chatě ve Švýcarsku. Největší obavy už ale zřejmě pominuly a bývalá gymnastka se navíc Putinovi vrátila ještě krásnější. Čtvrteční fotky Kabajevové z moskevské arény vyvolaly spekulace, že navštívila stejného plastického chirurga jako Putin. Jak informuje deník Daily Mail, bývalá gymnastka má nový botox a další estetické úpravy obličeje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články