Putinovi lékaři a dvojníci jsou v pohotovosti. Ruský prezident musí na operaci

O zdravotním stavu šéfa Kremlu Vladimira Putina se objevilo už mnoho spekulací. Teď přichází informace, že musí ruský prezident podstoupit chirurgický zákrok.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak informuje server TN, zdrojem informací o Putinově operaci je účet na sociální sít Telegram s názvem Generál SVR. Jeho autorem by měl být bývalý vysoce postavený příslušník ruské zahraniční rozvědky, a proto má možnost sdílet informace přímo z Kremlu. O nadcházející operaci psal už před několika dny, jak připomíná server Mirror. Zmiňoval v té době také náladu prezidenta, který měl být z plánovaného chirurgického zákroku v depresích. „Samotná operace podle lékařů není složitá, ale vždy existují rizika,“ citoval server Mirror Generálův účet.

Zásoba videozáznamů

Teď anonymní telegramový účet odhalil k zákroku ještě více podrobností. „Vše je v podstatě připraveno. Čas je již stanoven, operace začne mezi jednou a druhou hodinou ranní,“ cituje server TN účet na Telegramu. Co zůstává otázkou je den operace. Datum se má měnit z bezpečnostních důvodů, takže ho neví ani samotní lékaři. Ti jsou ale v pohotovosti už od čtvrtečního večera. Jedná se podle účtu jen o ruské specialisty, kteří prošli důkladnou kontrolou.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kreml

Utajení podléhají také dvojníci ruského prezidenta, kteří jsou připraveni Putina kdykoli zaskočit. „V případě potřeby bude pohyby prezidenta napodobovat jeden ze dvou náhradníků. Připravena byla i možnost chůze dubléra před publikem,“ cituje server TN příspěvek na Telegramu. Zotavení šéfa Kremlu by mělo být velmi rychlé. Na veřejnosti se nebude moci ukázat podle TN dva až pět dní. Videa má ale Kreml v zásobě. Podle účtu Generál SVK jsou předtočeny videozáznamy až na deset dní.

Všichni jsou připraveni

„Byly natočeny živé vstupy s krátkými prezidentskými projevy, videozáznamy Putinovy účasti na schůzkách, reakce na plánované akce, schvalování dotací, podpisy dekretů, schvalování a neschvalování různých procesů a osobností“, cituje TN anonymní účet na sociální síti Telegram. Zdá se tak, že kremelská příprava na dny neschopnosti prezidenta je dokonalá. Připraveni jsou lékaři, dvojníci a také muž, který bude Putina zastupovat v rozhodovacích otázkách. Na Rusko bude dohlížet generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nikolaj Patrušev

Zůstává jen poslední otazník. Kvůli čemu Putin operaci podstoupí. V posledních týdnech se spekuluje v souvislosti s ruským prezidentem především o Parkinsonově chorobě. Objevily se ale také informace o rakovině, což by nutný chirurgický zákrok více vysvětlovalo. Jak píše server TN, ve hře je také poraněná páteř. Oficiální informace o Putinově zdraví se očekávat nedají. Ruský prezident je dlouhodobě prezentován jako zdravý sportovec a jakékoli domněnky o zdravotních problémech jsou Kremlem odmítány.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články