Putin vyrazil do striptýzového baru. Jeho armáda mezitím na bojišti prohrává

Ruský prezident Vladimir Putin se v Petrohradu sešel s lídry Společenství nezávislých států. Společně nejen jednali, ale vyrazili také za zábavou.

i Zdroj fotografie: Meghdad Madadi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Válka na Ukrajině zuří bez přestání. Nejkrvavější boje stále probíhají na Donbasu, aktuálně například u Avdijivky, která je jen pár kilometrů severně od Doněcka, informuje web CNN Prima News. Speciální ukrajinské jednotce Omega se tam v minulém týdnu podařilo zničit několik ruských obrněnců. Použity byly raketomety Stugna-P a Javelin, také sebevražedné drony. Zatímco ruská armáda čelí ukrajinským zbraním při snaze bránit okupovaná území, jejich vůdce Vladimir Putin vyrazil do Petrohradu.

Pobavení u bývalky

Na začátku týdne se v ruském městě uskutečnil neformální summit Společenství nezávislých států (SNS). S ruským prezidentem se setkal vůdce Arménie, Ázerbájdžánu, Kazachstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu a Běloruska. Šéf Kremlu s některými účastníky upevňoval dobré vztahy nejen v rámci jednání. Zástupce Arménie, Ázerbájdžánu a Kazachstánu Putin vzal do striptýzového klubu, informuje web Express. Podnik mu zřejmě není cizí, většinovým vlastníkem má být jeho údajná exmilenka Světlana Krivonogichová.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Arménský premiér Nikolaj Pašinjan se na minulém summitu vyjádřil negativně ke společenství, protože na jeho zemi zaútočil Ázerbájdžán

Jde o bývalou Putinovu uklízečku, ze které je nyní jedna z nejbohatších žen Ruska. S ruským prezidentem má mít také dceru, jak Události247 informovaly v listopadu. Šéf Kremlu chtěl zřejmě lídry návštěvou ve striptýzové klubu obměkčit, aby k němu byli vlídnější. V listopadu Putin odcestoval do Arménie na summit Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti, ale nesetkal se s příliš otevřenou náručí. Na konci akce arménský premiér Nikolaj Pašinjan odmítl podepsat závěrečný dokument, což Putina velmi překvapilo, jak Události247 psaly na začátku měsíce.

Místo Hitlera Sauronem

Tentokrát ale ruský prezident nenechal nic náhodě a na konec akce naplánoval příjemné překvapení. Putin nechal vyrobit devět zlatých prstenů, na kterých byl vyryt novoroční pozdrav a znak SNS, píše web Echo24. Jeden z nich si ponechal a ostatní rozdal dalším účastníkům akce. S novým prstenem tak odjížděl prezident Běloruska Lukašenko, Ázerbájdžánu Alijev, Kazachstánu Tokajev, Tádžikistánu Rahmón, Turkmenistánu Berdymuhamedov, Kyrgyzstánu Žaparov, Uzbekistánu Mirzijojev a arménský premiér Nikol Pašinjan.

Na ruku si ho ale podle dostupných informací dal jen Lukašenko, protože další hlavy států jsou většinou z muslimských zemí, kde muži zlaté šperky nosit nemůžou, připomíná web Echo24. Někteří se také domnívají, že šlo z jejich strany o opatrnost vzhledem k probíhající válce na Ukrajině. K události se vyjádřili i ukrajinští zástupci. „Putina přestalo bavit být Hitlerem 21. století a rozhodl se hrát si na Pána prstenů a stát se ‚mocným Sauronem‘,“ cituje web Echo24 poslance Oleksije Gončarenka.

Putin se chová jakoby žádná váka nebyla, co si myslíte o tom vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad