Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu

Ruský prezident se na moskevské konferenci obul do Západu. Podle něj západní státy cíleně ničí evropský bezpečnostní systém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak připomíná web TN, konference věnovaná mezinárodní bezpečnosti s názvem fórum Armija-2022 probíhá od pondělí v parku Patriot u Moskvy. Již během prvního dne akce přišel ruský prezident s třaskavým projevem, jak informovaly Události247 zde. Putin prohlásil, že je Rusko odhodlané nabídnout svým spojencům „ty nejmodernější typy zbraní“ a vyslal tak protivníkům jasný vzkaz.

Ospravedlnění války

V úterý ve svých prohlášeních šéf Kremlu ještě přitvrdil. „Západ používá obyvatele Ukrajiny jako potravu pro děla. Chce si tak udržet hegemonii svých vládnoucích elit,“ řekl. Západní země se tak snaží podle ruského prezidenta za každou cenu uplatnit své protiruské postoje. Ve svém projevu na konferenci také znovu vysvětloval důvody pro zahájení invaze na Ukrajinu. Zmínil šíření neonacistické ideologie a masové zabíjení civilistů na Donbasu, před čímž měl údajně dlouhou dobu zavírat oči, píše web TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Válka na Ukrajině

„Vzhledem ke všem okolnostem jsem učinil rozhodnutí o speciální vojenské operaci na Ukrajině. Je plně v souladu s chartou OSN a má jasné cíle – zajistit bezpečnost ruského lidu a zachránit obyvatele Donbasu před genocidou,“ cituje šéfa Kremlu agentura RIA Novosti. Evidentně tak Putin ani po téměř šesti měsících bojů na Ukrajině nehodlá ustoupit od svého tvrzení, že v sousední zemi usiluje pouze o demilitarizaci a denacifikaci. Přitom už několikrát se ukázalo, že Rusko na Ukrajině prosazuje agresí své zájmy a neštítí se ani zabíjet civilisty.

Podle Putina za vším stojí Západ

I za vleklost války může podle Putina Západ. „Washington používá stále stejné nekalé praktiky k vyvolávání nepokojů v Asii, v Africe a i v Latinské Americe,“ cituje ruského prezidenta web TN. Podle Putina neprodlužují konflikt na Ukrajině jen USA, ale všechny země, které Kyjevu dodávají zbraně. Pravdou je, že bez pomoci západních států by Ukrajina již zřejmě nebyla schopna odolávat ruské agresi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
NATO

Šéf Kremlu se vyjádřil také k posilování Severoatlantické aliance ve východní Evropě. „NATO se přesouvá na východ pod záminkou posílení bezpečnosti v Evropě. To je pokrytecké, protože se ve skutečnosti děje pravý opak. Návrhy na vzájemná bezpečnostní opatření, které Rusko předložilo v prosinci 2021, Západ opět zcela ignoroval,“ cituje Putina web TN. Je tak evidentní, že k usmíření mezi Ruskem a Západem se neschyluje. Naopak zřejmě zazní od Putina brzy další provokující prohlášení.

Co si o Putinových prohlášeních myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů