Angus Dalgleish z londýnské univerzity tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin se rozhoduje agresivně kvůli vysokým dávkám steroidů.
Jak píše server Mirror, podle londýnského profesora medicíny Anguse Dalgleishe vše nasvědčuje tomu, že šéf Kremlu užíval anabolické steroidy. Evidentní je to kvůli tomu, že se proslýchá, že Putin rychle ztrácí nervy a je velmi frustrovaný. V té souvislosti připomněl také, že ruský prezident není schopný tolerovat lidí, kteří mají jiný názor než on. „V zásadě je ostrakizuje, propouští nebo je dává do domácího vězení,“ cituje profesora server Mirror.
Mnoho spekulací najednou
I toto zvláštní chování podle Dalgleishe tak naznačuje, že steroidy ovlivňují chování ruského vůdce. Londýnský profesor není jediný, který přišel s touto domněnkou. I jiní lékaři a také špióni podle webu Mirror upozorňovali na to, že za nafouklým vzhledem šéfa Kremlu mohou být vedlejší účinky užívání steroidů. Právě oteklost Putina je jedním z důvodů, proč se v posledních měsících hojně spekuluje o zdravotním stavu ruského prezidenta. Mluví se o rakovině, duševní chorobě a také Parkinsonově nemoci, dodává Mirror.
Profesor Dalgleish zmínil pro server Mirror také domněnku, že Putin bere kvůli bolestem opiáty, které mohou z něho dělat „hloupého a agresivního“. Jak Události247 informovaly minulý měsíc, spekuluje se také o tom, že Putin už byl odstraněn a nahrazen dvojníkem. S domněnkou přišla britská tajná služby MI6, podle které by tuto zásadní informaci Kreml dlouhodobě tajil. Oficiálně ale nebyla nikdy žádná zpráva o zdravotním stavu ruského prezidenta potvrzena. Naopak režim svého vůdce prezentuje jako zdravého sportovce a cokoli jiného označuje za lež.
Putin může být schopný všeho
Nafouklý obličej je přitom znatelný dlouhodobě. Delší dobu se tak objevují i spekulace kolem Putinova zdraví. S teorií o steroidech přišel před časem také deník Daily Mail, kterému měl tuto informaci potvrdit nejmenovaný člen aliance pěti zpravodajských služeb Five Eyes, píše server Novinky. Jak dále web uvádí, Putin podle nich trpí poruchami mozku způsobenými demencí, parkinsonem nebo vysoce agresivním chováním způsobeným anabolickými steroidy sloužícími k léčbě rakoviny.
„Za posledních zhruba pět let došlo k viditelné změně v jeho rozhodování. Jeho okolí pozoruje výrazné změny v přesvědčivosti a srozumitelnosti toho, co říká a jak vnímá svět kolem sebe,“ cituje prohlášení server Novinky. Takové informace způsobují pozdvižení o to víc, že jde o muže, který stojí v čele jednoho z nejmocnějších státu světa vlastnících navíc jaderné zbraně. Obzvlášť, když je tato země ve válečném konfliktu. Vývoj události na Ukrajině tak může být ještě nemile překvapivý.