Putin nemusí být Putin. Objevují se spekulace o jeho smrti a dvojníkovi

Zhoršující se zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina je v posledních týdnech častým tématem. Nyní se ale začíná mluvit také o jeho smrti.

i Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Rakovina, Parkinsonova choroba. To jsou nemoci, které se v souvislosti s šéfem Kremlu objevují nejvíce. Důvody jsou jasné. Při některých veřejných vystoupeních z posledních měsíců bylo znatelné, že není zdravotně v pořádku. Třes, nejistá chůze, bledé a odulé tváře. Není snad nikdo, kdo si nevšiml, že Vladimir Putin je ve špatné kondici. Na některých snímcích z poslední doby jakoby to nebyl ani on. A možná opravdu není.

Dvojník i na moskevské přehlídce?

Spekulace, se kterou si pohrává britská tajná služba MI6 naznačuje, že ruský prezident už je týdny nebo měsíce po smrti a vystupuje za něj dvojník, jak píše server Novinky. Vysocí šéfové MI6 si jsou podle zdroje z organizace jisti, že Kreml by případnou smrt Putina zamlčel. Potvrdit takovou informaci je ale velmi těžké. Už dlouho se mluví o tom, že řada videí s ruským prezidentem je předtočena. O dvojníkovi se také mluví delší dobu. Údajně mohl být i na moskevské přehlídce ke Dni vítězství, která se uskutečnila 9. května, píše dále server Novinky.

Žádná z informací ale nebyla potvrzena. Ze strany Kremlu se to nedá očekávat, protože svého šéfa dlouhodobě prezentuje jako zdravého sportovce. A všechno ostatní jsou jen spekulace. V dnešní době není nijak složité zmanipulovat fotografie a videa. Technologie zvaná deepfake dokáže vytvářet záběry, které vypadají jako pravé. Od reality téměř nerozeznatelné. Otázkou je, jestli by to opravdu stačilo na to, aby se zamlčela zpráva o smrti jednoho z nejmocnějších lidí planety.

Zbývá mu jen pár let života

Ruský prezident si své soukromí střeží po celých dvacet let v úřadu. Nepotvrzené jsou tak informace o jeho milence, dětech a také zdravotním stavu. Prezident je obklopen jen svými nejvěrnějšími, od kterých se nedá přepokládat, že by tak závažnou informaci vypustili sami do světa. Následky by pro ně mohly být nedozírné. A tak nezbývá než spoléhat, že na všech spekulacích může být alespoň část pravdy. Jedna z posledních domněnek ke zdravotnímu stavu šéfa Kremlu přichází od nejmenovaného člena ruské tajné služby FSB.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vladimir Putin

Podle serveru CNN Prima News měl muž vypovědět, že lékaři Putinovi vyměřili pouhé tři roky života. Důvodem je pokročilá rakovina. To ale zpochybňuje web New Lines, který připomíná, že v takovém případě by Putin podstupoval chemoterapii a ztrácel by vlasy. K tomu ale podle fotografií z poslední doby nedochází. Ruský agent měl také prozradit, že ruský prezident postupně ztrácí zrak, ale nechce nosit brýle, aby nemusel přiznat své fyzické obtíže. Ty jsou přitom viditelné na první pohled.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů