Moskva má náhradu za McDonald’s. Jak vypadá? Začerněné logo a doprodej březnových zásob

Restaurace rychlého občerstvení sítě McDonald’s se v Rusku kvůli západním sankcím zavřely. V Moskvě ale nyní otevřeli náhradní podnik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak informuje server The Washington Post, nová restaurace rychlého občerstvení nemá mít s původním McDonald’s nic společného. V podniku sice nejsou vidět žádné typické červené a žluté barvy, ale Rusové se známý americký fastfood snaží napodobit. Dokonce vyprodávají staré zboží ze skladů. Žluté logo „M“ začerňují černou fixou, píše CNN Prima News. Změnil se také slogan, který zní ,,Vkusno a točka“, což v překladu znamená Chutně a tečka. Majitelem nové sítě restaurací je podnikatel ze Sibiře Alexander Govor.

Původní zaměstnanci zůstali

„Jsme tak šťastní, že jste sem přišli 32 let poté, co byla otevřena vlajková loď McDonald’s, úplně první restaurace v Rusku,“ cituje Govorova slova The Washington Post. Svůj projev ale podle webu pronesl k daleko menšímu davu lidí, než který přišel v roce 1990 na otevření McDonald’s. Při příležitosti otevření nové restaurace rychlého občerstvení promluvil také starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Ten připustil, že s odchodem McDonald’s měl obavy hlavně o desítky tisíc lidí, které firma zaměstnávala, píše list The Washington Post.

Nikdo ale nakonec o práci nepřišel, protože Govor převzal s pomocí státu všechny pobočky rychlého občerstvení. Jak píše The Washington post, práci si další dva roky má udržet po celé zemi 62 tisíc lidí, včetně nejvyššího vedení původního McDonald’s. Zrekonstruovat se má postupně všech 850 restaurací. Přestože vzhled poboček se proměnil, nabídka zůstala téměř stejná. Vkusno a točka také nabízí například dvojitý cheesburger, který podle prvního ohlasu zákazníků chutná stejně jako dříve, píše The Washington Post.

Stejné chutě

Nic se na tom nezmění zřejmě ani v budoucnu, protože většina produktů pocházela ze zdrojů v Rusku, uvádí dále The Washington Post. Některé produkty, které přímo byly spojovány s McDonald’s ale chybí. Jde například o Big Mac nebo McFlurry. Nový majitel hodlá zároveň v některých pobočkách experimentovat. „Například lidé v různých regionech mají různé chutě. Lidé mají rádi koření na Kavkaze a na Sibiři, ale ve středním Rusku ne, tak bychom jim neměli nabízet totéž,“ cituje Govorovo vyjádření The Washington Post.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Burger

Jak píše ČTK, nová náhrada za McDonald’s se neotevřela v neděli jen v Moskvě. V nejbližším okolí hlavního města se otevřelo celkem 15 prvních poboček, dalších 50 se otevírá dnes. Do konce června bude fungovat po celém Rusku 200 restaurací Vkusno a točka. McDonald’s dočasně zastavil činnost v Rusku v březnu kvůli válce na Ukrajině, uvedl už dříve The Washington Post. V květnu pak gigant rychlého občerstvení oznámil, že zemi opustí kvůli humanitární krizi a nepředvídatelnému provoznímu prostředí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články