Děsivé příběhy ruských vojáků: Branci raději spáchají sebevraždu, než aby se vrátili na frontu

Moskva se snaží válku na Ukrajině veřejnosti vykreslovat zcela odlišně, než jaká je skutečnost. Někteří ale dobře ví, co je na frontě čeká.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruští vojáci, kteří se zúčastnili bojů na Ukrajině, se již nechtějí na frontu vrátit a jsou pro to ochotni udělat cokoliv, někdy i spáchat sebevraždu. Web Express informuje o děsivém případu 25letého Michajla Ljubimova, který den před návratem na Ukrajinu spáchal sebevraždu. Vojákova matka, která byla z jeho činu v šoku, uvedla, že její syn byl během tříměsíčního působení na frontě svědkem brutálních scén, uvádí Express.

Odpálení vlastního těla

Po návratu do Ruska měl mladík kvůli válečným zážitkům dokonce trpět záchvaty paniky, přičemž své trauma se snažil vyřešil pitím alkoholu. Zřejmě i v kvůli tomu si nedokázal představit, že by se do bojů na Ukrajině vrátil. Situaci ale vyřešil tím nejhorším možným způsobem. Přímo před zraky své matky skočil z desátého patra a na místě zemřel, čemuž nedokázali zabránit ani přivolaní záchranáři.

Případ Ljubimova není ojedinělý. Express upozorňuje, že mladý muž má být jedním z minimálně pěti případů, kdy si ruští vojáci raději vzali život, než aby se vrátili zpátky na frontu. Někteří se neváhají ani odpálit přímo ve válce. Nedávno takový případ popsal jeden ruský rekrut, který zveřejnil, jak se zoufalý voják odstřelil granátem poté, co se zúčastnil bojů. „Před mýma očima byl roztržen vejpůl,“ cituje jeho vyjádření web Daily Mail.

Není proto divu, že se množí případy, kdy se Rusové snaží nástupu do armády všemožně vyhnout. Aby byli uznáni zdravotně nezpůsobilými k bojům, neváhají si ani přivodit úmyslné zlomeniny. Řada videí s podobným námětem se objevila na sociálních sítích především krátce po vyhlášení částečné mobilizace loni na podzim. Tehdy se mnoho lidí také pokusilo Rusko opustit, aby se nemuseli do krvavé války na Ukrajině zapojit, jak Události247 psaly loni v září.

Ruské ztráty jsou obrovské

V posledních týdnech sílí spekulace, že ruský prezident Vladimir Putin vyhlásí další vlnu mobilizace. Rusko bude potřebovat doplnit síly poté, co na Ukrajině zaznamenalo obrovské ztráty. Podle západních představitelů přišla Moskva už o téměř 200 tisíc vojáků, kteří byli zabiti či zraněni, jak Události247 informovaly tento týden.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruská mobilizace: Chaos a neobjasněná úmrtí u nových branců armády

Je jasné, že vojáci na Ukrajině zažívají velmi těžké chvíle. Web Daily Mail také upozorňuje, že na straně Ruska bojují v sousední zemi i příslušníci Wagnerovy skupiny, která své členy nabírala v ruských věznicích. Ti byli na frontu vrženi po velmi krátkém výcviku, a proto se o nich mluví jako o potravě pro děla. Při náboru jim byla slíbena svoboda bez ohledu na uložený trest, pokud na Ukrajině přežijí alespoň šest měsíců, připomíná Daily Mail.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad