Ženy hrají v životě Putina významnou roli. Bez jedné z nich by jen zahálel

Život ruského prezidenta Vladimira Putina silně ovlivnila třídní učitelka Věra Gurevičová. Zasáhla, když se chytl špatné party.

i Zdroj fotografie: S vědomím Geo_monitor / Twitter
                   

Šéf Kremlu Vladimir Putin je jedním z nejmocnějších lidí planety a ve svých vystoupeních působí svérázně a nekompromisně. Tato kombinace tak vyvolává respekt u mnoha lidí. Obzvlášť od začátku války na Ukrajině se spousta lidí obává, čeho všeho je ruský prezident schopen. Co když má ale Putin mnohem měkčí srdce než se na první pohled může zdát? Odpověď je možné hledat v jeho minulosti.

Otočení života

Jak připomíná server TN, šéf Kremlu se narodil v Leningradu do dělnické rodiny. Dětství pro něj nebylo příliš radostné. Přišel o dva starší bratry a málem i o matku Mariju Putinovou, jak píše server CNN Prima News. Matka stejně jako otec hodně pracovali, přesto žili v komunálním bytě zamořeném škůdci. Když bylo Vladimirovi 11 let, přišel zlomový moment. V bytě ho navštívila třídní učitelka Věra Gurevičová a jakmile zjistila, že chlapec je celé dny sám a v důsledku toho si našel pochybnou partu, rozhodla se zasáhnout.

iZdroj fotografie: S vědomím Kevina Rothrocka / Twitter
Vladimir Putin

Putin uslyšel osudovou větu. „Dost bylo flákání, věnuj se škole,“ cituje z knihy o Putinovi, kterou napsala učitelka, web CNN Prima News. Budoucí ruský prezident se takové výzvy chytl s velkým odhodláním. „Kdybych chtěl, zvládl bych všechny domácí úkoly během hodiny,“ měla znít Putinova odpověď. A jak řekl, také udělal. Školní známky se zlepšily a nakonec vystudoval práva, jak připomíná server CNN Prima News. Po studiu se vydal na dráhu tajného agenta sovětské KGB, což ho nakonec dovedlo až do Německa, kde pobyl do roku 1990, jak píše TN.

Manželka, milenky

V té době se objevuje také další žena Putinova života. Ljudmila Alexandra Škrebnovová, se kterou má dvě dcery Marii a Jekatěrinu. Jde o jedinou známou partnerku šéfa Kremlu, protože si své soukromí pečlivě střeží. Přesto se ví, že od rozvodu prošlo jeho životem několik žen. A zřejmě i během manželství. Spekulací o milostných aférách a nemanželských dětech je mnoho. Poměr měl mít Putin i s uklízečkou Světlanou Krivonogikhovou, jak připomíná server TN.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin a Alina Kabajevová

Pro ni měla zřejmě tato avantýra i dohru v podobě společného potomka. Krivonogikhová má dceru Elizavertu, jejíž otcem má být právě Putin. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že z uklízečky Světlany se stala miliardářka. Daří se také Alině Kabajevové, která má být dlouholetou milenkou šéfa Kremlu. Nedávno se dokonce objevily spekulace, že Putin chystá s bývalou gymnastkou svatbu, jak Události247 informovaly na konci dubna. I tato zpráva, stejně jako všechny ostatní týkající se soukromí ruského prezidenta, zůstávají jen v rovině domněnek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články