Průmyslová tepelná čerpadla = dlouhodobě nízké náklady na energie

Vývoj na trhu s emisními povolenkami, komoditních trzích a narůstající geopolitická rizika, jichž jsou energie rovněž součástí, ukazují firmám nutnost zabývat se intenzivně otázkou, s jakým zdrojem energií mají největší šance na úspěch ve vysoce konkurenčním prostředí.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

S ohledem na výše uvedené se jako jedno z řešení nabízí průmyslová tepelná čerpadla, jež firmám přináší následující výhody:

 • Nízké účty za energie, ať už jde o teplo, teplou vodu či chlad.
 • Nezávislost na dodávkách komodit / paliva s ohledem na fakt, že tepelná čerpadla odebírají „palivo“ pro svůj provoz z okolí, konkrétně venkovního vzduchu a geotermálního tepla.
 • Stabilní dodávky bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky či odběrové křivky.
 • Potenciál oslovit cílovou skupinu zákazníků, kteří se při výběru zboží či služeb zajímají o enviromentální politiku jednotlivých firem.
 • Zvýšený komfort pobytu v interiéru v případě, že spolu s tepelnými čerpadly využijete i rekuperační jednotky.

Na tepelná čerpadla spoléhají i „nej“ budovy svého druhu v ČR

Zároveň, průmyslová tepelná čerpadla nepředstavují žádná výrazná rizika, právě naopak! Tepelná čerpadla dnes najdete i významných objektech, jako jsou např:

 • nemocnice,
 • letiště,
 • školy,
 • veřejné budovy,
 • velké průmyslové objekty,
 • velká nákupní centra.

V České republice najdete tepelná čerpadla v nejvyšší budově (AZ Tower Brno), největším nákupním centru (Westfield Chodov) i velkých průmyslových areálech (např. BOSCH České Budějovice).

Příští topná sezóna vám nemusí nahánět obavy

Příští topná sezóna pro vás nemusí představovat nejistotu spojenou s rizikem výrazného růstu cen energií či dokonce jejich omezenou dostupností. Naopak, těšit se budete moci na dlouhodobě nízké ceny bez ohledu na aktuální situaci na komoditních trzích či trhu s emisními povolenkami. Oslovte ještě dnes zástupce společnosti GT ENERGY s žádostí o konzultaci možností využití tepelných čerpadel u nemovitostí Vaší firmy. Kontakty jsou vám k dispozici zde: https://www.gt-energy.cz/cz/kontakt

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů