,,Na Velikonoce bude chladno, dokonce může i sněžit,“ říká meteorolog Šopko

Duben už je skoro ve své polovině, venkovní teploty tomu ale neodpovídají. V příštích dnech se má sice oteplit, víkend bude ale znovu chladný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jaké budou Velikonoce? Kdy se zase vrátí jaro? A kdy definitivně odejde zima? Na to pro Udalosti247 odpovídal meteorolog ČHMÚ František Šopko.

Máme za sebou poměrně chladný víkend. Byl na nějakou dobu poslední?

Nebyl to poslední chladný víkend. I příští víkend, tedy přesněji období velikonočních svátků, bude chladné.

Takže nám velikonoční počasí přát nebude?

Už na Velký pátek k nám od severu znovu pronikne studený vzduch, který opět přinese přeháňky, od středních poloh i sněhové a ochlazení. Od soboty do pondělí čekáme odpolední teploty kolem 10 °C.

Měli by si koledníci v pondělí připravit i deštníky?

Velikonoční pondělí je na spolehlivější předpověď ještě daleko. Vypadá to, že bude chladno, ale zmoknout by koledníci neměli.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Déšť

Co náš čeká v nejbližších dnech? Vrátí se slunečné počasí alespoň na chvíli?

V nejbližších dnech teplý vzduch od jihu přinese výraznější oteplení, beze srážek a více sluníčka. Nejtepleji bude ve středu a ve čtvrtek, kdy odpolední teploty vzduchu čekáme většinou od 17 do 21 °C.

Kdy by se mohlo počasí ustálit?

Duben bývá charakterizován vpády studeného vzduchu, takže se pak střídají příjemné slunečné dny s několikadenním ochlazením a přeháňkami. Ty mohou být i sněhové a docela často z přeháněk vypadávají sněhové krupky tak, jako tomu bylo i tento víkend. Na ustálení počasí si tedy musíme počkat. Těžko předpovědět, kdy to nastane.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články