1 kg cibule za 8 Kč: Tenhle obchod rozjel brutální výprodej. Využijte toho rychle, než se všechno vyprodá

Český obchod prodává nově cibuli za velmi nízké částky.

i Zdroj fotografie: Kolforn/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Cibule je základem velké části tradičních českých jídel a spousta Čechů si vaření bez ní ani neumí představit. Není se tak čemu divit, že když jedna z farem rozjela brutální výprodej této potraviny, mnozí lidé zajásali. Nabízí ji za opravdu příznivou cenu – 8 korun za kilogram.

Za kolik se cibule prodává běžně

Cibule patří k těm levnějším druhům zeleniny. Aktuálně ji lze pořídit v průměru za částky okolo 20 až 30 korun za kilogram, v akci pak i za nižší částky. Byly však doby, kdy se mluvilo o chystaném velkém zdražování. Na konci loňského roku Události247 psaly o tom, že kvůli špatné sklizni v západních státech hrozilo, že v Česku cibule výrazně zdraží. O to překvapivější pak je, že ji lze v dnešní době pořídit za extrémně nízkou částku 8 korun za kilogram.

Brutálně levné potraviny hned ve 2 známých obchodních řetězcích: Nabídka platí od prosince 2023. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Levnou cibuli se rozhodla nabízet farma Luční Dvůr sídlící v severomoravských Bartošovicích. Důvodem takto nízké ceny je podle farmáře fakt, že velkoobchodní prodejci od něj zeleninu nevzali. Podle zástupce farmy tak od pátku 12. dubna nabízí cibuli za výše zmíněnou cenu. Psal o tom web PrahaIN.

Lidé jsou nadšení

Po ohlášení této akce se na farmu sjelo mnoho lidí. „Jen za víkend tady zavítalo dva tisíce lidí,“ řekl pro web CNN Prima News majitel farmy Luční Dvůr Petr Klečka. Pokud by se levná cibule hodila i vám, pak do Bartošovic co nejdříve zajeďte. Zásoby totiž nejsou nekonečné a jen za prvních 10 dní se vyprodala polovina z celkových 250 tun.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Cibuli používá při vaření většina Čechů

Celá věc má však poněkud trpký konec. Jen pár dní po začátku akce totiž na farmě vypukl požár skladu dřeva a haly, jak informuje web PrahaIN. Příčiny požáru zatím nejsou známé a celou věc vyšetřují policisté. Zároveň však neštěstí vzbudilo vlnu solidarity. Zatímco někteří nabídli peníze či pomoc s úklidem, jiní farmu alespoň podpořili nákupem, třeba již zmíněné cibule.

Za jaké částky aktuálně kupujete cibuli vy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články