1 litr Kofoly za 1200 Kč: Oblíbený nápoj Čechů má novou cenovku. Tohle snad prodejci ani nemyslí vážně

O někdy až kuriózních cenách za potraviny či jídlo v restauracích jsme na Událostech247 psali už několikrát.

i Zdroj fotografie: Martin Strachoň/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na Událostech247 jsme psali například o rekordně drahé polévce, kterou prodávala restaurace Merchant Ristorante Pizzeria Capri v Karlových Varech. Upozornil na ni miliardář, který si tam zašel s rodinou na oběd. Rajská polévka tam stála 250 korun, těstoviny pro děti 490 a houbová pizza byla za 390 korun. Podle hosta bylo navíc jídlo velmi průměrné. Další host měl v této restauraci kulajdu za 380 korun.

Ceny jsou někdy opravdu vysoké

Psali jsme také o tom, že na Lipně v jedné z vyhlášených restaurací si mohli strávníci dopřát květákový steak, který se tam prodával za těžko uvěřitelných 530 korun. Steak z hovězí svíčkové tam vyšel na necelou tisícovku. Rekordní ceny se však týkají i běžných potravin, které si kupujeme denně. Psali jsme například o rohlíku za 60 korun, který prodávali v krkonošské Luční boudě, zřejmě i s vysokohorskou přirážkou. 

Víte od nás také o kuchaři, kterého už nebavilo dělat denně desítky porcí oblíbeného smaženého sýru a proto se rozhodl o víkendu dělat sýr s hranolkami a tatarkou za 505 korun. Doufal, že to hosty přiměje k tomu, aby si dali něco jiného a jeho práce nebyla tak stereotypní. Jaké však bylo jeho překvapení, když si lidé tento předražený pokrm i přesto dopřáli ve velkém a všechny porce vykoupili.

Cena jako za dobré šampaňské

Vysoké ceny se však mohou týkat také oblíbených nápojů. Mezi nejznámější patří Kofola, jak upozornil web PrahaIN. Velké oblibě se však teší po celém světě. Pozitivní věhlas má podle mluvčí Jany Ptačinské firma s jejich tradičním nápojem i v zahraničí, jak popsala pro web.

iZdroj fotografie: Jan Sapák / Creative Commons / CC BY-SA
Slazené nápoje jsou u řady Čechů velmi oblíbené

Web PrahaIN v této souvislosti pátral po možnostech nákupu Kofoly v zahraničí. Ukázalo se, že tento oblíbený český nápoj je dostupný na americkém internetovém obchodu Amazon. Litrové balení Kofoly tam stojí až těžko uvěřitelných 39 dolarů, což je v přepočtu asi 920 korun. Pokud byste si nápoj o velikosti jednoho litru z Amazonu chtěli objednat a zadali adresu v České republice, spolu s poštovným a balným byste zaplatili v přepočtu 1200 korun. „No to by mě zajímalo, kdo by to zaplatil,“ směje se paní Monika.

Co si o zmíněné ceně myslíte vy? Váš názor nám můžete napsat v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články